SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

Alışveriş Kültürüyle Nam Salmış 5 Dünya Şehri…

Alışveriş Kültürüyle Nam Salmış 5 Dünya Şehri…
Bu haber 30 Mart 2017 - 23:51 'de eklendi ve 240 views kez görüntülendi.

Yurtdışı seyahatinin vazgeçilmez bölümü “alışveriş yapmak” bazı ülkelerde çok eğlenceli bir hal alırken bazılarında tam bir çile.

 

Yurtdışı seyahatinin vazgeçilmez bölümü “alışveriş yapmak” bazı ülkelerde çok eğlenceli bir hal alırken bazılarında tam bir çile. Mağazaların bir arada olmayışı, istenilen ürünleri bir türlü bulamamak ve modadan bir haber ülkelerin yanı sıra tamamen alışveriş odaklı ülkeler de var. Moda denildiği zaman akla gelen Milano, devasa alışveriş merkezleriyle bilinen Singapur buna örnek.

Modanın kalbinin attığı yer olarak tanımlanan Milano, dünyanın en büyük markalarının en büyük mağazalarına ev sahipliği yapıyor. Milano’da seyahat ederken her afişten, her sokaktan ve her mekandan moda kokusunu alabilirsiniz. Nitekim Duomo Katedrali’nin hemen yanındaki Galleria’da Gucci, Prada, Diesel gibi markaların ilk mağazalarını ve bu mağazalardaki muhteşem ürünleri görebilirsiniz.

Dubai, ihtişamlı alışveriş merkezleriyle tüm dünya tarafından bilinen, lüks alışverişin öncü şehirlerinden biri. Dubai Mall ve Emirates Mall büyüklüğüyle sadece alışveriş mağazalarına değil, birçok etkinlik alanına da ev sahipliği yapıyor. İçinde kaybolabileceğiniz bu alışveriş mağazalarında aradığınız şeyi bulamama ihtimaliniz yok. Ayrıca çöl safarisi ve tekne turu gibi imkanlar sunan Dubai’de gezilecek birçok yer de var.

Devasa plazaları, büyük alışveriş merkezi ve Orchard Yolu ile alışveriş kavramına tam anlamıyla karşılık verebilen Singapur, şüphesiz bu listede yer alması gereken önemli şehirlerden biri. Sıcak hava ikliminin esir aldığı bu ülkede yüzlerce klimanın çalıştığı alışveriş merkezleri tıklım tıklım doluyor. Moda ve teknoloji sektörlerinde tüm istekleri karşılayabilecek muhteşem mağazalar sizi beklerken Orchard Yolu üzerinde bulunan tüm dükkanlar görmeye değer!

Alışveriş denildiğinde akla gelen bir diğer şehir ise Paris. Modaya yön veren Fransız kültürü modernizmi en iyi yansıtan alışveriş anlayışına sahip. Şanzelize Caddesi üzerinde bulunan dünyaca mağazaların devasa vitrinlerinde modanın kalbi atarken birçok alışveriş merkezinde istenilen ürünü bulmak oldukça kolay. Ayrıca şehir merkezine kısa mesafe uzaklıktaki outlet mağazalarında da uygun fiyatlara ünlü markaların ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Son yıllarda Londra, cazip bir alışveriş merkezi haline geldi. Her zaman tasarımcı mekânlarına ve ışıklandırılmış vitrinlere sahip mağazalarıyla kalabalık bir kitleye hitap ediyor. Ayrıca pazarlar da bu sektörün öncüsü. Giyim konusunda neredeyse çoğu şehri geride bırakabilecek tasarımlara sahip mağazaları var. Tabi ki dünyanın bilinen büyük markalarının mağazalarına da rastlamak mümkün.

Uzakdoğu’da alışveriş konusunda öncü olabilecek birçok şehir bulunuyor. Hong Kong, Singapur, Bangkok gibi şehirlerin alışveriş yönlerinin yanı sıra turistik açıdan da zenginlikleri herkesi cezbeder. Doğa güzelliklerini keşfetmek, harika bir tatil yapmak ve alışveriş için tüm Uzakdoğu turları Prontotour ile çok uygun fiyatlara.

    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA