SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

KKTC’DE FETÖ’den İlk Mahkeme

KKTC’DE FETÖ’den İlk Mahkeme
Bu haber 22 Haziran 2017 - 9:59 'de eklendi ve 767 views kez görüntülendi.

KKTC polisinin 2 sivili Bylock haberleşme programı kullanarak FETO ile bağlantıya geçmek ve 30 ayrı hücre evinin yöneticiliğini yapmak suçlamalarıyla tutukladığı bildirildi.

Kıbrıs Gazetesi’nden Emine Uysal’’ın haberine göre, KKTC Polisi, bir yıl önce de Kaplıca’daki evini aradığı Osman Adsız’ın FETÖ-PDY isimli terör örgütüne ait 30 ayrı hücre evinin yöneticisi olduğunu belirledi. Polis, Osman Adsız’ın bilgisayarında FETÖ-PDY örgütünün elebaşı konumundaki Fetullah Gülen ve ağabeyler olarak tanımlanan elebaşlarıyla Bylock haberleşme programıyla görüşmelerini ve faaliyetlerini yürüttüklerini ortaya çıkardı.

2 SİVİL TUTUKLANDI

Gazete haberinde Fetullahçı Terör Örgütü- Paralel Devlet Yapılandırması (FETÖ-PDY) olarak isimlendirilen terör örgütü “oluşumuna” yönelik KKTC’de ‘asker’ ve ‘polise’ yönelik operasyonlardan sonra dün iki sivilin tutuklandığını yazdı.

“30 HÜCRE EVİNİN YÖNETİCİSİ”

KKTC’de yürütülen FETÖ-PDY isimli terör örgütüyle ilgili soruşturma kapsamında adada 30 hücre evinin yöneticisi ve örgütün propagandasını yaptığı ileri sürülen Osman Adsız ve örgüte üye olduğu iddia edilen Selçuk Genç tutuklandı.

“ByLOCK’TAN GULEN İLE GÖRÜŞMELERİ VAR”

Polis, Osman Adsız’ın bilgisayarında FETÖ-PDY örgütünün elebaşı konumundaki Fetullah Gülen ve ağabeyler olarak tanımlanan elebaşlarıyla Bylock haberleşme programıyla görüşmelerini ve faaliyetlerini yürüttüklerini ortaya çıkardığını öne sürdü.

 

MAHKEME KARARI

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, suçla ilgili bağlantılı şahısların arandığına, toplanacak emareler olduğuna dikkat çekip, zanlıların tahkikata etki edebileceğine vurgu yaptı ve iki gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA