SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

Bu Buluş Kıbrıs’ta Hemen Uygulanmalı

Bu Buluş Kıbrıs’ta Hemen Uygulanmalı
Bu haber 30 Haziran 2017 - 15:08 'de eklendi ve 9.109 views kez görüntülendi.

Meksika’da, süratli sürücüler bu kasisle engelleniyor

Otomobiller, son 100 yılda çok uzun bir yol kat etti. İleri teknoloji sayesinde gelişen bu insanın diğer “en yakın dostu” yıllar içinde daha hızlı sürüş yapılabilmesine imkan sağladı. Bu da bir dizi sorunlar yarattı.

Etrafta bir polis ya da bir radar mevcut değilse alabildiğine gaza basan sürücüler de bunlardan bir tanesi. Ve bu buluş sayesinde, bu soruna bir çözüm bulunmuş olabilir.

Yol üzerinde sabit duran kasis ve rampalar sinir bozucu ve arabalarımızın tekerleklerine ve süspansiyon sistemine zarar veriyorlar. Ancak bu modern kasis, ancak bir araba belirli bir hız sınırını aştığında devreye giriyor. Bu nedenle, sizinle benim gibi kurallara uyan diğer sürücüleri etkilemez.

Yani doğru süratte gidiyorsanız bu kasis yerde düz kalır – ancak hızlıysanız, yaklaştıkça otomatik olarak yükselir ve sürücüye yavaşlaması için bir uyarı oluşturur.

Fikir şimdiye kadar dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyete geçirildi ve bunlardan biri de Meksika, çevrimiçi yayınlanan videosu da 2 milyon defa seyredilmiş.

Küresel bir sorunu çözen, basit fakat mükemmel bir buluş.

Nasıl çalıştığını aşağıdaki klipte izleyin:

    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA