SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

İngiliz Milletvekili Paul Halkı Parlamentoda Hint Keneviri İçmeye Çağırdı

İngiliz Milletvekili Paul Halkı Parlamentoda Hint Keneviri İçmeye Çağırdı
Bu haber 21 Temmuz 2017 - 10:39 'de eklendi ve 214 views kez görüntülendi.

ingiltere’de bir milletvekili, halkı hükümetin uyuşturucunun tıbbi nedenlerle kullanımına dönük politikasını protesto için parlamentoda Hint keneviri içmeye çağırdı.

Ana muhalefet İşçi Partili milletvekili Paul Flynn, parlamentoda “uyuşturucu” konulu oturumdaki konuşmasında, uyuşturucu yasalarını değiştirmeye dönük baskı oluşturmak için vatandaşlara parlamento yerleşkesinde Hint keneviri içme çağrısı yaptı.

Flynn, şunları kaydetti:

“Milletvekili olarak yapmamam gereken bir şey, biliyorum ama halkı yasaları çiğnemeye çağırıyorum. Buraya gelsinler, Hint keneviri içsinler, hükümete meydan okusunlar, yetkililer de onları tutuklasın. Hükümetin betonlaşmış zihniyetini değiştirmenin tek yolu bu. Yasalar da kanıta dayanmıyor ve ön yargıyla dolu.”

“Damar sertliği hastasının Hint keneviri çayı içmesine yardım ettim”

Flynn, kendisini ziyarete gelen damar sertliği hastası bir aktivistin Hint keneviri çayı içmesine yardım ettiğini de anlattı.

Aktivist Elizabeth Brice’ı parlamentonun terasında ağırladığını ve Hint keneviri çayı yapması için sıcak su sağladığını dile getiren Flynn, Brice’ın mevcut yasalara göre bu nedenle 7 yıl hapis yatabileceğini, kendisinin de iş birliği nedeniyle onunla aynı kaderi paylaşabileceğini ifade etti.

Hükümet politikasına sert eleştirilerde bulunan Flynn, mevcut politikanın kronik ağrılarla yaşayan hastalara kendi ilaçlarını seçme hakkı vermediğini savundu. Flynn, bu durumdaki insanlara “sivil itaatsizlik” eylemi çağrısında bulundu.

Hint kenevirinin tıbbi kullanımının serbest bırakılması için kampanya yürüten Brice, 2011’de hayatını kaybetmişti.

Tedavi fonksiyonu olmadığı için Hint keneviri bulundurmak ya da temin etmek İngiliz yasalarına göre suç teşkil ediyor.

Hint kenevirinin tıbbi amaçlarla kullanımının serbest olduğu Avrupa Birliği ülkelerinin vatandaşları, reçeteleriyle ülkeye 30 gün için Hint keneviri temelli ilaçlar sokabiliyor ancak bu başka ülkelerden reçeteleri olsa bile İngilizvatandaşları için suç niteliğini koruyor.

    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA