SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

Başbakan Hüseyin Özgürgün Din İşleri Dairesi Başkanı Talip Atalay’ın görevinden alınma yazısını Cumhurbaşkanlığı’na gönderdi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün Din İşleri Dairesi Başkanı Talip Atalay’ın görevinden alınma yazısını Cumhurbaşkanlığı’na gönderdi.
Bu haber 21 Ağustos 2017 - 16:42 'de eklendi ve 295 views kez görüntülendi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün 2011’den beri bu görevi yürüten Din İşleri Dairesi Başkanı Talip Atalay’ın görevinden alınma yazısını Cumhurbaşkanlığı’na gönderdi.

Atalay, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Temmuz ayında Diyarbakır’da gözaltına alınmış ve Mersin Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusu sonrasında Adli Takip Şartıyla serbest bırakılmıştı. Yaşanan gelişme sonrasında ise Kıbrıs Postası’nın elde ettiği bilgilere göre görevden alınması için, TC Elçiliği’nin, Vakıflar İdaresi’nin ve şimdiki UBP-DP hükümetinin birden fazla kez girişim yaptığı ancak Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın bu talepleri reddettiği öğrenilmişti.

Hükümet değişikliği ile göreve gelen Hüseyin Özgürgün  Hükümeti’nin de birden fazla kez Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya Talip Atalay’ı görevden alması konusunda talepte bulunduğu ancak Cumhurbaşkanı’nın devam eden müzakere sürecinde Atalay’ın Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu ile kurduğu iyi diyalog ve Dinler arası Diyalog inisiyatifi nedeniyle müzakerelere yarar sağladığı gerekçesiyle hükümetin taleplerini cevapsız bıraktığı ifade edilmişti.

    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA