SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

17.00’dan sabah saat 08.00’a kadar evinden en fazla 10 metre uzaklaşabilecek.

17.00’dan sabah saat 08.00’a kadar evinden en fazla 10 metre uzaklaşabilecek.
Bu haber 29 Ağustos 2017 - 9:50 'de eklendi ve 381 views kez görüntülendi.

Mahkeme ikinci kez hırsızlık suçundan yakalanan 14 yaşındaki çocuk zanlıya görülmemiş bir ceza verdi

Suna ERDEN

Lefkoşa’da Temmuz ayında bir hukuk bürosuna girerek hırsızlık yaptıktan sonra teminatla serbest bırakılan 14 yaşındaki İ.U isimli zanlı yine hırsızlık yaptı. Çocuk zanlı Lefkoşa’da bir hukuk bürosundan para çaldı. Kamera kayıtlarından tespit edilerek tutuklanan zanlı dün teminat talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılırken, mahkeme ilk kez görülmemiş bir emir verdi. Mahkeme emri gereği, çocuk zanlı akşam saat 17.00’dan sabah saat 08.00’a kadar evinden en fazla 10 metre uzaklaşabilecek.

KAPALI OTURUM

Yaşı daha 14 olmasına rağmen iki ayda ikinci kez hırsızlık suçundan tutuklanan zanlı dün teminat duruşmasına çıkarıldı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Rauf Kürşad huzurunda gerçekleşen dünkü duruşma zanlının yaşının küçük olmasından ötürü kapalı oturum gerçekleştirildi. Mahkeme, zanlının teminatla serbest kalmasına emir verirken, evden uzaklaşmaması yönünde direktif verdi.

EVDEN UZAKLAŞMAMA CEZASI

Mahkeme veznesine 3 bin TL nakit teminat yatırması, iki kefilin 30’ar bin TL kefalet senedi imzalaması, yurt dışına çıkış yasağı şartları ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalan zanlı, mahkeme emri gereğince akşam saat 17.00 ile sabah saat 08.00 saatleri arasında evinden 100 metre uzaklaşamayacak.

YİNE HUKUK BÜROSU

Zanlının bu defaki suçunu 26 Ağustos tarihinde işlediği, gece saat 21.45 sıralarında Lefkoşa Surlar içinde faaliyet gösteren bir hukuk bürosuna girdiği ve içeriden 690 TL nakit para çaldığı öğrenildi. Zanlının işyerine ait kamera kayıtlarının incelenmesinin ardından tespit edildiği belirtildi.

 

    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA