SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

Sürücüler Tepkili ”Bu Çileyi Bitirin Artık”

Sürücüler Tepkili ”Bu Çileyi Bitirin Artık”
Bu haber 11 Eylül 2017 - 10:03 'de eklendi ve 214 views kez görüntülendi.

Altyapısı oldukça yıpranan ve sürücülerin tepkilerine neden olan Şehit Ecvet Yusuf Caddesi’ndeki altyapı çalışmaları devam ederken, vatandaşlar okullar açılmadan yolun tamamlanıp trafiğe açılmasını bekliyor:

Altyapısı oldukça yıpranan ve sürücülerin sürekli tepkisine neden olan Şehit Ecvet Yusuf Caddesi’ndeki altyapı çalışmaları devam ederken, okulların açılmadan bu çalışmaların tamamlanıp, yolun trafiğe açılması büyük önem taşıyor.

Peyderpey altyapısı tamamlanmaya çalışılan caddenin, okullar eğitime açılmadan trafiğe açılmaması durumunda bölgede kaos yaşanması bekleniyor.

Caddenin altyapısının tümüyle yenilenecek olması nedeniyle, çalışmaların tüm yıl devam etmesi de olası görünüyor.

2017-2018 Eğitim – Öğretim Yılı’nın açılmasına 10 günden az bir süre kalırken, başkentte Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu, Atleks Sanverler Ortaokulu ve Türk Maarif Koleji okullarına gidişlerde kullanılan Şehit Ecvet Yusuf Caddesi’ndeki (Kızılbaş Yolu) altyapı çalışmaları okullar eğitime açılmadan tamamlanmaya çalışılıyor.

Özellikle sabah ve okul çıkışında okullar yolundaki trafiğin akmasında önem taşıyan Kızılbaş Yolu, uzun süredir trafiğe kısmen açık ve altyapı çalışmaları da devam ediyor.

Vatandaşlar, yolun altyapısının yenilenmesi ve asfaltlama çalışmalarının başlamış olmasının memnuniyet verici olduğunu ve şu sıralar bu çalışmalar nedeniyle trafikte biraz sıkışıklık yaşamalarına hoşgörüyle yaklaştıklarını belirtiyor. Ancak çalışmalar tamamlanıp, yol trafiğe açılmadan okulların açılması durumunda büyük bir kaosla karşı karşıya kalacaklarını dile getiren vatandaşlar, bu nedenle yolun bir an önce tamamlanmasını istiyor.

 

    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA