Kibris Gerçek

1 TL’lik tazminat davasında karar çıktı

1 TL’lik tazminat davasında karar çıktı
25 Ocak 2023 - 12:26

İki usta sanatçı Bülent Ersoy ve Mustafa Keser iki bölümde yayından kaldırılan ‘Benzemez Kimse Bize’ adı program sonrası kavga etmişti.

“Seni divan yaparlar”

Bülent Ersoy, Mustafa Keser’in kendisi için “Seni Diva değil divan yaparlar, hiçbir halt bildiğin yok senin” şeklinde sözler söylediğini öne sürmüştü.

1 TL’lik dava

Mustafa Keser’in bu sözleriyle kendisine hakaret ettiğini ve kişilik haklarına saldırdığını belirten Ersoy, 1 TL’lik manevi tazminat davası açmıştı.

“Travma yaşadım”

 Sanatçı dava dilekçesinde, iç dünyasında travma yaşadığını ve toplum önünde itibarının sarsıldığını öne sürmüştü.

“Bana Kürdo” diyor

Mustafa Keser de bu davaya karşı dava ile yanıt vermişti. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne avukatı aracılığıyla başvuran Mustafa Keser, Bülent Ersoy’un programda kendisine “Kürdo” diye hitap ettiğini söylemişti.

Birbirlerine 1 TL tazminat ödeyecekler

Hakaret ettiğini, aşağıladığını ve kişilik haklarının zarar gördüğünü belirten Mustafa Keserde Bülent Ersoy’dan 1 TL manevi tazminat istemişti.

Sabah’ta yer alan habere göre, Bugün beklenen dava göründü. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi, Ersoy ile Keser’in birbirlerine açtığı davayı haklı buldu ve karşılıklı olarak birbirlerine 1’er liralık manevi tazminat ödemelerine hükmetti.

Mustafa Keser, duruşma çıkışı “Musiki seviyesi olarak nerede olması gerektiğini söyledim. Şahsına bir hakarette bulunmadım” dedi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

izmir escort