Kibris Gerçek

27 Temmuz 2022 - 12:58

TABANCA İLE TEHDİT ETTİ

ALACAKLI ZAN

Haspolat’da alacağı olan parayı vermediği gerekçesi ile tabanca ile tehdit eden zanlı M. Y. tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Kuşak, zanlının kanunsuz ateşli silah tasarrufu ve taşıma, korkutmak maksadıyla ateşli silah taşıma, Şiddet tehdidi, Mülke tecavüz ve darp suçlarına methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 25.07.2022 tarihinde saat 13:10 raddelerinde Haspolat Lefkoşa’da faaliyet gösteren  bir işletmeye giden Girne’de sakin zanlını alacaklarını vermediği gerekçesiyle Lefkoşa’da sakin Mustafa Tutar’ın sorumluluğunda bulunan dükkana izni olmaksızın girdiğini ve tabanca çıkartarak adı edilenin üzerine doğrultup darp ettikten sonra “verecen ulan parayı” diyerek şiddet tehdidinde bulunup olay yerinden ayrıldığını anlattı.

Polis, zanlın tutuklandığını ve konu tabancanın aranmakta olduğunu belirtti. Polis,  tüm bu hususlar göz önüne alındığında meselede alınacak bir çok ifade ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirtti. Polis, zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki edeceğinin aşikar olduğundan ilk aşamada zanlının 2 gün süre poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.