SON DAKİKA

Kibris Gerçek
Kibriswebhaber

betgramkalebet

”Büsküvütçü” Poliste son yapılan terfi atama ve görevlendirmeler kamuoyunun aklını iyice karıştırmıştır.

”Büsküvütçü” Poliste son yapılan terfi atama ve görevlendirmeler kamuoyunun aklını iyice karıştırmıştır.
Bu haber 12 Ekim 2017 - 16:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Poliste son yapılan terfi atama ve görevlendirmeler kamuoyunun aklını iyice karıştırmıştır.

Birçok polis müdürü ve memuru hakkında ‘FETÖ Terör Örgütü üyesi olma’ ve özellikle sanal kumar çeteleri ile çıkar ilişkisine girerek görevi kötüye kullanma ve bundan menfaat sağlama iddiaları kamuoyunun gündeminde sıcaklığını korur iken, bu görev ve terfi değişikliklerin yapılması ve Polis Genel Müdürlüğü tarafından kamuoyunu tatmin edici henüz bir açıklama yapılmamış olması kafaları iyice karıştırmıştır.

Banka hesaplarından milyonlarca lira para çıkan, telefonlarından FETÖ terör örgütünün kullandığı By Lock isimli program çıkan polis mensupları olduğu kamuoyunda tartışılırken, bu görev değişikliklerinin olması, bir üst makamdan alt makamlara atama ve görevlendirme yapılması, bu değişiklikler de ki en önemli sebeplerin başında ”görevi kötüye kullanma ve FETÖ mensubu olmak mı?” sorusunu akla getirmektedir.

Şayet bu atamalar FETÖ ve çıkar ilişkileri sebebiyle olmuş ise; yetkililere soruyoruz, neden açığa almak yerine alt görevlere atama yapılmıştır?

Suça karışmış veya FETÖ mensubu olduğu tespit edilmiş ya da hakkında bu yönde kuvvetli şüphe bulunan polis mensuplarının görev yerlerini değiştirmek yerine bunların açığa alınması daha uygun olacaktır. Güzide Türk Polis Teşkilatı’mızın bu tip şaibelerle zan altında kalmaması için Polis Genel Müdürlüğü’nün kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapması zorunludur.

 

Buray BÜSKÜVÜTÇÜ

MDP Genel Başkanı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
kibriswebhaber
SON DAKİKA
aaaaaaaaa