SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

Erhürman Görevi Devraldı – Kibris Gercek

Erhürman Görevi Devraldı – Kibris Gercek
Bu haber 02 Şubat 2018 - 16:05 'de eklendi ve 230 views kez görüntülendi.

KKTC’de 40’ıncı hükümet görev başında.  CTP Genel Başkanı Başbakan Tufan Erhürman başbakanlık görevini UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’den devraldı.

UBP Genel Başkanı Özgürgün, başbakanlık odasında CTPGenel Başkanı Tufan Erhürman’ı karşılayarak, kısa bir süre baş başa bir görüşme gerçekleştirdiler. Ardından Özgürgün görevi CTP Genel Başkanı Erhürman’a devrederek Başbakanlık Binası’ndan ayrıldı.

Erhürman: Herkesi kucaklayacak bir hükümet olacak

Başbakan Tufan Erhürman,  görevi devralmasının ardından makam odasında kısa bir açıklama yaptı.  Erhürman, bugün koalisyon hükümetinin kurularak kabinenin göreve başı yaptığını anımsattı.

Hükümetin çok hızlı çalışması gerektiğini kaydeden Erhürman, başta bütçe olmak üzere kendilerini bekleyen birçok konu bulunduğunu anımsattı.

2018 Bütçesinin Maliye Bakanlığı’nda bulunduğunu ve çok yoğun bir çalışmanın kendilerini beklediğini ifade eden Başbakan Erhürman,  hükümetin en temel prensiplerinin, insan hakları, demokrasi, adalet ve eşitlik olduğunu söyledi.

Erhürman, insanoğluna yaraşır bir devlet yönetimini arzuladıklarını ve seçimde kimin hangi partiye oy verdiğine bakmazsızın tüm yurttaşlara eşit şekilde kamu hızmeti sunulacağını söyledi.

CTP Genel  Başkanı ve Başbakan Tufan Erhürman, 4’lü koalisyonun zor olacağı yönündeki söylemleri anımsatarak, “ Evet dörtlü koalisyon kolay olmayacak ama biz bir adım ötesini söyleyip, halkla birlikte uzlaşı içinde çalışacağız” dedi..

Anamuhalefetin desteğine de ihtiyaçları olacağını anlatan Erhürman, UBP Genel Başkanı Özgürgün ile kişisel bir dostluğu olduğunu ve bu dostluğun iyi ilişkiler içinde devam edeceğini söyledi.

Erhürman, “ Bu hükümet şu andan itibaren herkese hizmet vermekle yükümlü bir hükümet olacak. Herkese hayırlısı olsun” dedi.

 Özgürgün Başbakanlık’tan ayrıldı

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün de, başbakanlığı CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’a devrederek başbakanlık binasından ayrıldı.

Özgürgün, Başbakanlık’tan ayrılmadan önce basına  bir açıklama yaptı.

Özgürgün, bugünden itibaren anamuhalefet görevini devraldıklarını belirterek, koalisyon hükümetini sıkı bir şekilde takip edeceklerini söyledi.

“ Bugün bir prosedürdü, yerine getirdik. Ben 21 yılda 6 muhalefet, 6 iktidar dönemi yaşadım. Önemli olan her kesime, her açıdan hizmet verecek bir hükümet olmasıdır”  diyen Hüseyin Özgürgün,  bunun olması halinde zaten koalisyon hükümetinin görevini yerine getirmiş olacağını da söyledi.

    Snack Jack
    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA