SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

K.K.T.C’de Kaçak Olduğu Ortaya Çıktı

K.K.T.C’de Kaçak Olduğu Ortaya Çıktı
Bu haber 03 Mayıs 2018 - 8:55 'de eklendi ve 708 views kez görüntülendi.

İngiltere’de 2003 yılında bir apartmanı kundaklayarak 3 kişinin ölümüne neden olmaktan ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılan Yılmaz Gümüş’ün 3 yıldır ülkemizde kaçak yaşadığı ortaya çıktı

Ahmet VAMIK

İngiltere’nin başkenti Londra’da 2003 yılında bir apartmanı kundaklayarak 3 kişinin ölümüne neden olduğu suçlamasıyla yargılanan ve 2005 yılında ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılan Yılmaz Gümüş’ün, kendi isteği ile Türkiye’ye iade edildiği ve oradan da firar ederek 2015 yılında KKTC’ye geldiği ortaya çıktı.

Ülkeye yasa dışı olarak giriş yaptığı ve üç yıldır ülkemizde kaçak olarak yaşadığı belirlenen 45 yaşındaki Yılmaz Gümüş, 1 Mayıs’ta Girne’de yakalandı.

Plakası ve sürücüsü tespit edilemeyen bir TIR’ın dorsesinde kaçak olarak KKTC’ye gelen Yılmaz Gümüş’ün cebinden İbrahim Ahmet Güney adına hazırlanmış sahte Kıbrıs Cumhuriyeti kimliği çıktı.

Yılmaz Gümüş, dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı.

“Suçlarını kabul etti”

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Zanlı Yılmaz Gümüş’ün “Kanunsuz Yollardan KKTC’ye Giriş” ve “Sahte Resmi Belge Düzenleme” suçlarından methaldar olduğunu ifade eden polis memuru Mustafa Özmüezzin, 1 Mayıs günü Girne’de tespit edilerek yakalanan zanlının gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğin dile getirdi.

Meseleyle ilgili soruşturmanın hale devam ettiğini belirten Özmüezzin, zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, soruşturmanın selameti açısından zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

3 kişinin yanarak ölmesine neden oldu

BBC News’in haberine göre; 7 Ekim 2003 tarihinde kıskançlık nedeniyle, kız arkadaşının ikamet ettiği Londra’nın Stoke Newgiton bölgesindeki apartman dairesini kundaklayan ve o zaman 32 yaşında olan Yılmaz Gümüş, üç kişinin ölümüne sebep olduğu gerekçesiyle 2004 yılında müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kız arkadaşının kendisini aldattığından şüphelenen Yılmaz Gümüş’ün kız arkadaşının kaldığı Londra’nın Stoke Newington’daki evini ateşe verdiği belirtilen haberde, Gümüş’ün kız arkadaşının söz konusu evden kısa bir süre önce taşındığı ve eve yeni kiracıların yerleştiği kaydedildi.

Sanık Yılmaz Gümüş’ün kundaklaması sonucu, evin yeni kiracıları Daniel Orzechowsky, Gabriela Orzechowsky ve aynı binada kalan Musa Bala Bangura, Gümüş’ün evi kundaklaması sonucu hayatlarını kaybetmişti.

Üç katlı binanın en üst katında çıkan yangın sonucu, merdiven ayaklarının da yangından zarar gördüğü bu nedenle apartmanda yaşayan kişilerin kaçamadığı ifade edildi.

Yangın sonucu, Polonyalı çift Bay ve Bayan Orzechowsky en üst katta ölü bulunurken, Sierra Leoneli Bala Bangura’ysa aşağıya kadar inip zemin katta yanarak hayatını kaybetmişti.

Binada bulunan kiracılardan biri olan 27 yaşındaki Tina Chetnik ise ikinci kattan atlayarak ölümden dönmüş, ancak genç kadının omurgasında ve ayak bileklerinde kırıklar meydana gelmişti.

Sanık Yılmaz Gümüş’e 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 16 yıl da hizmet cezasına çarptıran Yargıç Gerald Gordon, “Mantıksız ve haksız bir kıskançlık halindeydiniz” ifadeleriyle Gümüş’e tepki göstermişti.

Kaynak Kibris Gazetesi

    Snack Jack
    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA