SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

Alıcılar Konustu Satıcılar Yakayı Ele Verdi

Alıcılar Konustu Satıcılar Yakayı Ele Verdi
Bu haber 10 Şubat 2018 - 16:05 'de eklendi ve 178 views kez görüntülendi.

Lefkoşa’da Narkotik ekiplerinin önceki gün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonuna ilişkin soruşturma genişletildi, tutuklu sayısı 8’e yükseldi

Devrim DEMİR

Narkotik ekiplerinin önceki gece Lefkoşa’da bir pansiyona düzenlediği uyuşturucu operasyonunun ardından tutuklanan Turgut Şenol, Uğurcan Bük, Cemre Sağıroğlu ve Ahmet Yusuf Aydönmez’in itirafları ile Girne’de tespit edilen Abdurrahman Yayar, Feyzi Kaya, Kamil Yıldırım ve Özkan Dalın’da tutuklandı.

Zanlılar, dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlılar aleyhinde soruşturmanın devam ettiğini ifade ederek 3’er gün daha tutuklu kalmalarına karar verdi.

uyuşturucu operasyonu 40 gram uyuşturucu ele geçirilmişti

Alınan bilgi üzerine Lefkoşa’da bir pansiyon önünde 7 Şubat gecesi pusuya yatan Narkotik ekipleri, pansiyon önünde Ahmet Yusuf Dönmez’i aramak istediği esnada Dönmez, elinde bulunan sigarayı attığı esnada yakaladı. Pansiyon’da arama yapan ekipleri Cemre Sağıroğlu’nun tasarrufunda da uyuşturucu tespit etti.

Sağıroğlu ve Aydönmez polise verdiği ifadede ortak para ile 80 TL karşılığında zanlı Uğrcan Bük’ten satın aldıklarını itiraf etmesi üzerine polis aynı akşam uyuşturucu suçundan bir sabıkası bulunan Bük’ü tutukladı.

Bük’ün evine baskın yapan polisler, 40 gram bonzai ele geçirirken konu maddeyi zanlı Turgut Şenol’dan aldığını tespit eden polisler aynı gece Şenol’u da tutukladı.

Narkotik ekipleri, Şenol’un evinde gerçekleştirdiği aramada yastığının altında 2 gram bonzai ele geçirdi.

40 gram bonza, hasat terazi ve öğütücü ele geçirilmişti

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Kağan Kurtbir, mahkemede verdiği ifadede zanlıların önceki gece tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Kağan Kurtbir, alınan bilgide zanlı Cemre Sağıroğlu’nun bir pansiyonda olduğunu ve tasarrufunda uyuşturucu madde bulunduğu bilgisinin alındığını kaydetti.

Polis konu pansiyona gidildiğini ve öncelikle pansiyon girişinde şüpheli görülen zanlı Ahmet Yusuf Aydönmez’in polisi görmesi üzerine elinde bulunan ve içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan tütünle karışık sarma sigarayı attığı esnada tutuklandığını belirtti.

Kurtbir, zanlı Aydönmez’in verdiği ifadede konu maddeyi 6 Şubat’ta zanlı Cemre Sağıroğlu’yla birlikte ortaklaşa 80 TL karşılığında Uğurcan Bük’den alıp içtikleri itirafında bulunduğunu söyledi.

Polis, zanlı Uğurcan Bük’ün evinde yapılan aramada iki ayrı şeffaf poşete sarılı yaklaşık 40 gram sentetik cannabionid uyuşturucu madde bulunduğuna vurgu yaptı.

Polis, Bük’ün evinde ayrıca metal öğütücü ve hassas terazi de bulunduğuna dikkat çekti.

Polis memuru Kağan Kurtbir zanlı Bük’ün verdiği ifadede ise konu maddeyi Turgut Şenol’dan aldığını itiraf etmesiyle zanlı Turgut Şenol’un da mahkeme emri gereği tutuklandığını belirtti.

Kurtbir, Şenol’un evinde yapılan aramada ise yatak odasındaki yastığın altında iki gram sentetik cannabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını anlattı.

Bir birlerini ele verdiler

Kurtbir, zanlılar Sağıroğlu, Şenol, Bük ve Aygörmez’in aleyhlerinde alınan bir günlük tutukluluk süresinde verdikleri ifadede uyuşturucu alışverişi ile bağlantılı Abdurrahman Yayar, Feyzi Kaya, Kamil Yıldırım ve Özkan Dalının’da bağlantısı olduğunu itiraf ettiklerini kaydetti.

Polis, isimleri tespit edilen zanlıları önceki gece Girne’de tespit ederek tutukladıklarını söyledi.

Soruşturmanın devam ettiğini ve alınması gereken çok sayıda ifade bulunduğunu belirten polis, tüm zanlıların 3’er gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

  Etiketler :
  Snack Jack
  POPÜLER FOTO GALERİLER
  SON DAKİKA HABERLERİ
  İLGİLİ HABERLER
  SON DAKİKA