SON DAKİKA

Kibris Gerçek
Kibriswebhaber

betgramkalebet

Ev basıp tehditle soygun yaptılar

Ev basıp tehditle soygun yaptılar
Bu haber 18 Ekim 2018 - 10:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Erdemli köyünde, soygun için girdikleri evde, N.H. isimli kadının ağzını kapatıp öldürmekle tehdit eden Mehmet Çetin ve Yunus Emre Bebek tutuklandı

Erdemli köyünde meydana gelen soygun olayı ile ilgili aranan iki kişi önceki gün tespit edilerek tutuklandı.

15Ekim tarihinde N.H. isimli kadının evine giren ve uyuyan kadının ağzını kapatarak üzerindeki iki adet yüzük, bir adet kolye ve küpelerin yanı sıra 7 bin 400 TL naklit parayı çalan zanlılar Çetin ve Bebek, dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların ikişer gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Demir çubukla öldürmekle tehdit ettiler
Demirhan Polis Karakolun’da görevli polis memuru Aytaç Çebi, zanlıların

Erdemli köyünde meydana gelen “Soygun” , “Şiddet tehdidi” , “Geceleyin ev açma” ve “Tecavüzkar alet taşıma” suçlamaları ile tutuklandıklarını anlattı.

Çebi, 15 Ekim’de saat 01.00’de Erdemli’de N.H.’ye ait evin kapısını hasar yapmadan açıp, içeriye giren faili meçhul kişilerin evde yatak odasında yatan müştekinin ağzını eli ile kapatıp, üzerinde bulunan iki adet yüzük, bir adet kolye ve küpeleri aldıklarını anlattı.

Polis memuru Aytaç Çebi, meçhul şahsın N.H.’ye ait elbise dolabında bulunan 7 bin TL ve cüzdanındaki 400 TL’yi çaldıklarını belirtti.

Çebi, soyguncuların elindeki metal çubuğu kadına göstererek, “Bu olayı birine bildirirsen, seni öldürürüz. Seni bu çubukla deşeriz” diyerek, şiddet tehdidinde bulunduklarını mahkemeye aktardı.

Suçlamaları kabul etmiyorlar
Olayla ilgili Mehmet Çetin ve Yunus Emre Bebek’in ifade verdiğini söyleyen Çebi, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini kaydetti.

Çebi, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan Mehmet Çetin ve Yunus Emre Bebek, suçlamaları reddetti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
kibriswebhaber
SON DAKİKA
aaaaaaaaa