SON DAKİKA

Kibris Gerçek
Kibriswebhaber

betgramkalebet

Çin, Kıbrıs’ın güneyinden hellim ithaline başlıyor

Çin, Kıbrıs’ın güneyinden hellim ithaline başlıyor
Bu haber 08 Kasım 2018 - 11:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çin’de bulunan Kıbrıs Cumhuriyeti Tarım Bakanı Kostas Kadis Çin Gümrük Bakanı Ni Yuefeng ile süt ürünleri ihracı protokolü imzaladı. Kadis, Çin pazarının üçüncü ülkelere açılması dönemine damgasını vuracak 1’inci Çin İthalat Fuarı’na da katılacak.

Alithia’nın “Süt Ürünlerimiz Çin’e Gidiyor… İhracat Protokolü İmzalandı” başlıklı haberine göre Kadis, Ni’ye süt ürünlerinin, özellikle de hellimin ithali görüşmelerinin olumlu sonuçlanması nedeniyle teşekkür etti, Kıbrıs süt ürünlerinin yetkili Çin hükümet birimleri tarafından kayıt ve ruhsat işlemlerinin hızlandırılmasını istedi.

Ni ise “özgün Kıbrıs helliminin” çok yakında Çin piyasasında olacağına inanç belirtti ve Rum süt ürünlerinin Çin’e ihracında artan bir eğilim bulunduğunu, bu eğilimin imzalanan protokol ile daha da artacağına inandığını söyledi.
Kadis’in Ni ile görüşmesi sırasında kültür balıkçılığı ve patates gibi diğer ürünlerin ihraç prosedürlerinin de tamamlanması konusunu da gündeme getirdiğini de belirten gazete Tarım Bakanı’nın, Çin pazarının üçüncü ülkelere açılması dönemine damgasını vuracak 1’inci Çin İthalat Fuarı’na da katılacağını haberine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
kibriswebhaber
SON DAKİKA
aaaaaaaaa