SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

Meclis Bugün Toplanıyor

Meclis Bugün Toplanıyor
Bu haber 12 Haziran 2018 - 9:18 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun dün yapması gereken toplantısı nisap sağlanamadığından dolayı aynı gündemle bugüne ertelendi.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Meclis’in nisap sorunu nedeniyle ertelenmesine ilişkin Meclis’te değerlendirmede bulundu.

Özersay, iktidar mensubu iki milletvekilinin yakınlarının rahatsızlığı dolayısıyla toplantıya katılamadığını, muhalefetin buna karşın nisaba destek vermemesinin “iyi niyetle bağdaşmadığını” vurguladı.

Özersay, “Burada muhalefetin bir iyi niyet eksikliği, noksanlığı olduğu kanaatindeyiz. Hükümetin sayısı 27’dir. İki milletvekilimizin birisinin annesi, diğerinin de eşi ciddi rahatsızlık geçiriyor. Ortada bir sağlık sorunu var” dedi. Muhalefetin bu durumu bilmesine rağmen nisabı sağlamadığını söyleyenÖzersay, “Bu iki milletvekili keyfinden dolayı Meclis’e gelmemezlik etmemiştir. Kamuoyunun bunu bilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Meclis’te ele alınması planlanan yasa tasarısı ve kararların birçoğunun oybirliği ile yani muhalefetin de oyu ile komiteden geçtiğini dile getiren Özersay, dolayısıyla muhalefetin nisaba destek vermemesine anlam veremediklerini belirtti.

 

    Snack Jack
    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA