SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

Piyasadan 500 Milyon Lira Toplayan Çiftlik Bank Patladı!

Piyasadan 500 Milyon Lira Toplayan Çiftlik Bank Patladı!
Bu haber 13 Mart 2018 - 17:49 'de eklendi ve 202 views kez görüntülendi.

Bazı kişilerin kolay para kazanma hevesiyle dahil olduğu Çiftlik Bank battı. Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç bayilerle bir toplantı yaparak ‘Ben de kandırıldım. Başınızın çaresine bakın’ dedi.

Kısa süre önce Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, piyasadan yaklaşık 500 milyon lira toplayan Çiftlik Bank’ın nitelikli dolandırıcılık yaptığını açıklamıştı.

Para yatıranlar için kötü haberi genel müdür verdi: ‘Mehmet Aydın’a ulaşamıyorum.’

Beykoz’ta gerçekleştirilen ve sadece Çiftlik Bank bayilerinin katıldığı toplantıda Genel Müdür Niyazi Karakoç adeta itiraf niteliğinde sözler söyledi. Toplantıya katılan bir bayii yetkilisinin aktardığı bilgilere göre Karakoç, ‘Ben de kandırıldım’ diyerek şu sözleri söyledi: “İşler iyi gitmiyor. Mehmet Bey’e (Mehmet Aydın) ulaşamıyorum, dönüş alamıyorum. Başınızın çaresine bakın.”

Şirket Ümraniye’deki ofisi boşaltmış…

Bugün paralarını alabilmek için şirketin Ümraniye’deki binasına çok sayıda kişi gitti. Ancak üyeler, plazada bulunan iş yerinin boşaltıldığı bilgisini aldı. Facebook sayfasından Çiftlik Bank’a ulaşmak isteyenler ‘bu içeriğe ulaşılamıyor’ uyarısıyla karşılaşıyor.

Vurgunun boyutu ne?

SPK’nın hazırladığı rapora göre, Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Kalan 113.4 milyon TL Kuzey Kıbrıs’a aktarıldı. Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs’a yaklaşık 120 milyon TL gönderildiği tespit edilmişti.

Çiftlik Bank mağduru bir grup, Bursa’nın İnegöl ilçesindeki büyükbaş hayvan tesislerinin önünde toplandı.

Kaybettikleri paralara karşılık kamyonlarla gittikleri tesisten hayvan almak isteyen üyeler, jandarma tarafından engellendi.

    Snack Jack
    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA