SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

Kurtlar Vaidisi’nde 13. Sezona Damga Vuran Karakterler ve Gözden Kaçanlar

Kurtlar Vaidisi’nde 13. Sezona Damga Vuran Karakterler ve Gözden Kaçanlar
Bu haber 14 Şubat 2018 - 21:28 'de eklendi ve 355 views kez görüntülendi.

Alperen Duran

13.cü Sezonda Vadiye Damga Vuran Karakterler

FERDİNAND ( GÖLGE )

Pusu serisinin ön üçüncü ve son sezonunda Vadiye inmiştir.Dizide Yüce Majeste’nin asasını alan ve öldüren Polat Alemdar’dan , gizemli asayı almak için,KGT ofisine ve Polat Alemdar’ın ofisine baskın düzenleyerek(Akif,Aynura,Timur,Zülfikar Ağa,Talha,Erdem,Alptekin) gibi Polat Alemdar’ın önemli adamlarının ve dostlarının ölümüne neden olmuştur.

Ve amacına ulaşmış, kendisi için birçok kapıların kilidini açacak ”Gizemli Asa”yı ele geçirmiştir. Gölge aynı zamanda çok zekidir. Kendisini Tanrı’ların yer yüzündeki gölgesi olarak tanımlar. Sinsiative’in ve aynı zamanda Dark River’in kurucusudur. Asıl amacı Mezopotamya’ya kıyameti getirecek olan Babil Krallığı’nı kurmaktır.

Bunun için ilk hedefi Türkiye’den Fırat ve Dicle nehirlerinin başladığı Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni almaktır. En iyi adamı Ariel’dir. Kendisini ve adamı Ariel’i Asya korumaktadır.

274. bölümde Polat Alemdar tarafından vurulmuş ancak ölmemiştir, bir süreliğine ortadan kaybolmuştur. Daha sonra yeniden ortaya çıkarak çıkarları gereği Hoca’yı kurtararak kendisinden habersiz olarak Karun’la işbirliği yapan Ariel’in elemanlarını uzak mesafeden sniper tüfeğiyle öldürmüştür. En büyük düşmanı Polat Alemdar’dır. Kurtlar Vadisi Pusu’nun 300.Bölümünde Polat Alemdar Tarafından tapınakçıların düzenlediği toplantıda kalbine kılıç saplanarak öldürülmüştür.Sadece 1 sezon oynasa bile eminim ki Kurtlar Vadisi izleyicisinin uzun süre hafızalardan silinmeyecek isimdir…

Asya Tuna \ Zeynep Oğuz

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Defne Samyeli tarafından canlandırılan karakter. Zamanında Ali Candan (Polat Alemdar), Aslan Akbey tarafından Zeynep’i öldürmekle görevlendirilmiştir.

Ancak Zeynep bir bebek sahibi olduğu için canını bağışlamış ve öldü şeklinde gösterilip Türkiye’den kaçmasını sağlamıştır. Yurt dışında yeni kimliği Asya olmuştur. Başarılı bir istihbarat ajanıdır. Sokaklara düşmüş insanları, mültecileri eğitip başarılı bir ajan haline getirmektedir.

Şimdilerde Gölge’nin yanındadır. Yusuf Kuzuzade, gizlice DNA örneğini alıp annesi olduğunu kanıtlamıştır. Ondan sonra Yusuf’u korumak olmuştur tek amacı. Yusuf’a yakın olmak için Fehmi ile evlenmiştir. Fehmi Mete’nin vasiyetini okur ve Yusuf’un aslında Polat ve Zeynep’in oğlu olduğunu öğrenince Yusuf’u zehirler ve panzehiri denize atar. Zeynep bu yüzden okla Fehmi’yi öldürmüştür.

Karun – Mauro Martino

 

Polat Alemdar’ın 11.Sezonda öldürdüğü ”Martin”in ikiz kardeşidir.Türkiye içinde kritik operasyonlar ve stratejiler için Asya Tuna ve Gölge’yi yönlendiren ve Polat Alemdar’ın planlarını bozmak için emir veren Tapınakçıların başıdır.Yüce Majeste’nin ölümünden sonra Tapınakçıların başına geçmiştir.Kardeşinin intikamı da Polat Alemdar’ı yok etme çabalarının nedenlerindendir.Vadinin 300.Bölümünde Polat Alemdar, Ariel’e bomba yerleştirip, yanına göndermiş ve Karun’un odasında büyük bombayı patlatarak Karun’u öldürmüştür.

 

    Snack Jack
    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA