SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

1 Kg Uyuşturucu Olayı İle Bağlantısı Olan Bir Kişi Daha Aranıyor

1 Kg Uyuşturucu Olayı İle Bağlantısı Olan Bir Kişi Daha Aranıyor
Bu haber 17 Mayıs 2018 - 9:48 'de eklendi ve 177 views kez görüntülendi.

Güneyden ithal edilen bir kilo 27 gram ağırlığındaki uyuşturucuyla ilgili tutuklanan Niyazi gür  ve Çağlar Özertural isimli iki taksicinin tutukluluk süresi, 6 gün daha uzatıldı

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin, ihbar doğrultusunda, Akyar Kara Giriş Kapısı’nda, güneyden gelen bir takside toplam 1 kilo 27 gram ağırlığında ele geçirdiği uyuşturucu olduğuna inanılan maddelere ilgili tutukladığı N.G. ve Ç.Ö. isimli iki taksici aleyhine 6 gün ek tutukluluk emri alındı.

Ç.Ö.’yü savunan Avukat Batur Sağlamer, müvekkilinin konu suçla bağlantısı olmadığını ileri sürdü ve aradığı bir şahsın olduğunu beyan eden polise, “Aranan, malı gönderendir. Bu şahıs adına, geri çekilen onlarca dosya var. Adı edilen kişinin güneye kaçtığını herkes gibi siz de bilirsiniz. Derdestlidir. 5 yıldır ararsınız. Değil 6 gün, 36 gün de, 106 gün de arasanız, bulamazsınız” dedi.

Batur Sağlamer, ayrıca polise keyfivari talepte bulunduğunu iddia ederek, aracı arızalanan N.G.’nin müvekkilinden, taşımacılık hizmeti aldığını iddia etti.

Sonuçlar gelmedi

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları huzurunda gerçekleşen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık kürsüsüne çağırdı.

Hüseyin Özdesoy, “Güneyden uyuşturucu getirecekler” ihbarını almaları üzerine, kara kapılarına gerekli mesajı yayınladıklarını belirttikten sonra, zanlıların, TKD 250 plakalı bir araçla, saat 20.50’de, Akyar Kara Giriş Kapısı’nda alıkonulduklarını söyledi.

Özdesoy, konu araçta arama yaptıklarını kaydetti ve aracın sağ ön yolcu koltuğu önündeki paspas üzerinde bulunan naylon poşetler içerisindeki 2 ayrı poşete sarılı 25 gram hintkeneviri, beyaz peçeteye sarılı 27 gram kokain ve koli bandına sarılı 975 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan maddelere el koyduğunu belirtti.

Konu aracın arka koltuğu ve konsolu içerisinde de sentetik cannabinoid ile hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde kırıntılarına da el koyduklarını ifade eden tanık polis, konu uyuşturucuları zanlılara temin ettiğine inandıkları ve kimliğini tespit ettikleri şahsın kuzeyde olduğunu tespit ettiklerini belirtikten sonra adı edileni aradıklarını anlattı.

Tutukladığı zanlıların üzerinde de arama yaptığını kaydeden tanık polis, N.G.’nin üzerinde 590 TL, Ç.Ö.’nün üzerinde de 310 TL ile 120 Euro nakit para bulup emare zapt ettiğini belirttikten sonra, zapt ettiği maddelerle, maddelerin muhafazasında kullanılan poşetleri, incelenmesi için gönderdiği laboratuarlardan henüz sonuç alamadığına değindi.

Zanlı N.G.’nin polise gönüllü ifade verdiğine dikkat çeken tanık polis, 3 günde 3 ifade temin ettiğini belirterek, zanlıların, telefonlarını da alıp, data incelemeye gönderdiğini kaydetti.

Meseleyle bağlantısı olduğuna inanılan, kimliği belli bir kişiyi daha aradıklarını kaydeden Hüseyin Özdesoy, henüz tamamlayamadığı tahkikatına etki etme olasılığı olan zanlılar aleyhine mahkemeden ek süre istedi.

Huzurundaki şahadeti ve avukatların beyanlarını tezekkür eden yargıç, avukatın iddialarının doğru kabul edilse dahi tahkikatın neticelendirilmesi gerektiğine bulgu yaptı ve huzurundaki ciddi suçun laikiyla araştırılabilmesi için polise 6 gün süre verdi.

    Snack Jack
    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA