SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

Durumu Acil Olmayan Hastalardan Ücret Alınacak..

Durumu Acil Olmayan Hastalardan Ücret Alınacak..
Bu haber 25 Mayıs 2018 - 9:19 'de eklendi ve 126 views kez görüntülendi.

ACİL SERVİSLERDE ALINAN TEDBİRLER…

Besim, acil servislerde yaşanan yoğunluklar için bir takım tedbirler alındığını, hastaların durumu eğer gerçekten acil değilse, hastalardan polikliniğe gitmiş gibi ücret alınacağını söyledi.

Polikliniğe giden hastaların aciliyet oranın sorgulanacağı bir sistem için çalıştıklarını da belirten Filiz Besim, halkın bu konuda bilinçli olmasının önemli olduğunu vurguladı.

“SADECE ACİL DURUMLARDA ACİL SERVİSE BAŞVURULMALI”

Her şeyin kendilerinden beklenmemesi gerektiğini ifade eden Besim, vatandaşlara acil değilse acil servise başvurmama çağrısı yaptı ve “hiç önemli olmayan bir konuda acile başvurmak, gerçekten acil olan bir hastanın ölümüne neden olabiliyor” dedi.

Sağlık raporları konusunda sorulan bir soruyu da yanıtlayan Bakan Besim, otomasyon sistemi içinde muayene olmayan bir hastaya rapor verilemediğini veya geriye dönük bir rapor verilemediğini belirterek, amaçlarının otomasyon sistemini bütün ülkeye, özel doktorlara da yaymak olduğunu kaydetti.

Tarihi geçmiş ilaçlar konusundaki soruyu da yanıtlayan Besim, Çevre Dairesi bünyesinde 5-6 ay sonra bitecek bir tesis olduğunu, tesisin tamamlanmasıyla bu ilaçların imhasına başlanacağını söyleyerek, ilaçların bir depoda muhafaza edilerek tesisin tamamlanmasını beklediklerini kaydetti. Besim, ülkedeki tüm özel ecza depolarının İlaç ve Eczacılık Dairesi denetiminde olduğunu kaydetti.

Bir gazetecinin, kıyıya vuran mülteci cesetlerinin ne yapılacağı sorusuna karşılık ise Bakan Besim, konu hakkındaki çalışmaların devam ettiğine işaret etti.

 

    Snack Jack
    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA