SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

Barbaros Şansal Kararı KKTC’yi Karıştırdı!

Barbaros Şansal Kararı KKTC’yi Karıştırdı!
Bu haber 25 Nisan 2018 - 17:48 'de eklendi ve 137 views kez görüntülendi.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeyken (KKTC) sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları nedeniyle tepki çeken ve geçen yıl ocak ayında sınır dışı edilen modacı Barbaros Şansal’ın adaya giriş yasağının kaldırılması, KKTC Meclisi’nde tartışmalara neden oldu.

Cumhuriyet Meclisi’nde konuşan muhalefetteki Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, Barbaros Şansal’ın KKTC’ye giriş yasağının kaldırılmasını doğru bulmadıklarını belirtti. Arıklı, Şansal’ın ülkeye giriş yaparken uyuşturucuyla yakalandığını, yasalara göre cezasını çektikten sonra sınır dışı edilmesi gerektiği halde bunun uygulanmadığını söyledi.

’BAKANLAR KURULU’NUN KEYFİ KARARI’

KKTC Bakanlar Kurulu’nun keyfi olarak Barbaros Şansal’ın adaya giriş yasağını kaldırdığını iddia eden Arıklı, sınır dışı kararı nedeniyle bazı aileler bölünürken, Şansal’a yönelik uygulamanın bu kişiler için yapılmadığını ileri sürdü.

Dönemin İçişleri Bakanı Asım Akansoy ise Barbaros Şansal ile herhangi bir tanışıklığı olmadığını, kişiye özel bir muamele yapılmadığını söyledi. Akansoy, ’daha önce aynı suçu işlememiş olması, eser miktarda uyuşturucuyla yakalanmış olması ve ülkede yatırımı bulunması’ nedeniyle Şansal’ın KKTC’ye giriş yasağının kaldırıldığını kaydetti.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars da Barbaros Şansal’ın sınır dışı kararının iptal edildiğini ancak daha sona yeni suç işlememesine ve önceki karar iptal edilmemesine rağmen, sınır dışı kararı alındığını söyledi.

’İSYANIMIZ ÇİFTE STANDARDA’

Daha sonra sosyal medyadan yeni bir açıklama yapan Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı ise “Derdimiz Barbaros Şansal meselesi değildir. Derdimiz ünlü, zengin veya torpili olmadığı için birçok kişinin sessiz sedasız sınır dışı edilmesidir. İsyanımız çifte standardadır” dedi.

Barbaros Şansal, KTKC’de uyuşturucu kullanmak suçundan bir ay hapis yatmıştı. KKTC yasalarına göre uyuşturucudan hapis cezası alan kişi sınır dışı ediliyor.

Kaynak: Hürriyet

    Snack Jack
    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA