SON DAKİKA

Kıbrıs Gerçek

Facebook Hesabı Hangi Durumlarda Siliniyor?

Facebook Hesabı Hangi Durumlarda Siliniyor?
Bu haber 28 Nisan 2018 - 11:43 'de eklendi ve 65 views kez görüntülendi.

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, hesabınızın silinmesi ile sonuçlanacak dizi pusulasını yayınladı. Facebook hesabınızın silinmesini istemiyorsanız açıklanan listedeki maddelere dikkat etmenizde fayda var.

İşte o maddeler…

1. Şiddet unsuru

Facebook hesabınızda şiddet içeren ve şiddet unsuru bulunan paylaşımlar yapmak hesabınıza veda etmek anlamına gelebilir.Facebook hesabınızda suç unsuru sayılabilecek paylaşımlar ve silah ve uyuşturucu madde satışı yapmak hesabın silinmesi ile sonuçlanıyor.

2. Güvenlik

Bu madde her ne kadar tartışmaya açık olsa da Facebook kullanıcılarının hesaplarının güvenliğini tehlikeye atacak hareketlerde bulunma ve siber zorbalık, Facebook’un tolere etmediği maddeler arasında sıralanıyor.

3. Sakıncalı içerik

Facebook, sakıncalı içerik konusunda son derece sıkı önlemlere sahip. Nefret söylemi, ayrımcılık, sansürlenmemiş şiddet ve müstehcen içerik paylaşımı sakıncalı içerik kapsamında değerlendiriliyor.

4. Kaba ve duyarsız paylaşımlar

Facebook, bir kullanıcıyı ya da grubu hedef alan kaba ve duyarsız paylaşımları duygusal ve fiziksel şiddet olarak değerlendiriyor. Bu durum ayrıca siber zorbalık kapsamına giriyor ve kullanıcıların güvenliğini olumsuz etkileyen bir durum olarak düşünülüyor.

5. Yalan haber

Facebook üzerinde yayınlanan içeriklerin tümünün bütünlük ve gerçeklik ilkeleri ile uyumlu olması gerekiyor. Yalan beyan konusunda son derece duyarlı olan platfom, sahte isimle hesap açtığınızı tespit ettiği anda hesabınızı siliyor.

Fakat Facebook, yalan haber olarak şikayet edilen içeriklerin tümünü silmeyeceğini de söylüyor. Bunun sebebi yalan haber ile eleştiri ve fikir arasında ince bir çizginin bulunması olarak açıklanıyor.

6. İçerikle ilgili talepler

Kendi rızanızla Facebook hesabınızı silmek isterseniz, platform bunu sizin adınıza gerçekleştiriyor. Diyelim ki bir aile yakınınız hayatını kaybetti. Böyle bir durumda Facebook’la iletişime geçerek yakınınızın hesabını kapatma talebinde bulunabiliyorsunuz.

Facebook, yetkili merciler tarafından belirtilen hesap kapatma taleplerini de işleme alıyor.

    Snack Jack
    POPÜLER FOTO GALERİLER
    SON DAKİKA HABERLERİ
    İLGİLİ HABERLER
    SON DAKİKA