SON DAKİKA

Kibris Gerçek
Kibriswebhaber

betgramkalebet

Gifa’nın Azmettiricisi henüz bulunamadı

Gifa’nın Azmettiricisi henüz bulunamadı
Bu haber 11 Şubat 2019 - 11:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Serkan Kısa’nın kurşunlanarak yaralanması olayında zanlı sayısı 3’e yükseldi. Azmettirici ise henüz bulunamadı

Gifa Airways’in kurşunlanması ve Serkan Kısa’nın yaralanması olayıyla ilgili tutuklu sayısı 3’e çıktı. İlk olarak, “Taammüden Adam Öldürmeye Tesebbüs, Ağır Yaralama, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayici Madde Taşıma ve Tasarrufu, Kati Hasar ve Meskun Mahalde Ateş Etmek” suçlamasıy ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Emre Yalçın’ın ardından, olayda kullandığı silahı kendisine sattığı ortaya çıkan zanlı Şükrü Dipdere ve önceki gün ise Dipdere’nin silahı aldığı kişi olan zanlı Mesut Okur’da tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Hüseyin Ergüleç olayla ilgili bulguları aktardı. Ergüleç, zanlı Emre Yalçın’ın ifadesi üzerine tutuklanan zanlı Şükrü Dipdere’nin suçunu itiraf ettiğini verdiği ifadede, olayda kullanılan tabancaları Mesut Okur’da aldığını söylediğini kaydetti.

Mesut Okur’un da tutuklandığını ve aleyhinde soruşturma başlatıldığını anlatan polis olayla ilgili ikinci henüz bulunamadığını belirtti. Polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlıların verdiği ifadelerin henüz teyit ve tekzibinin tamamlanmadığını zanlılar arasındaki bağlantının araştırılacağını belirterek tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının ilk etapda 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
kibriswebhaber
SON DAKİKA
aaaaaaaaa