SON DAKİKA

Kibris Gerçek
Kibriswebhaber

Zaroğlu: Hayal dünyasında yaşayanlar var!

Zaroğlu: Hayal dünyasında yaşayanlar var!
Bu haber 13 Mart 2019 - 10:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YDP Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu, Rum tarafında bulunduğu iddia edilen gaz yatağı konusuna değinerek, Rumların Kıbrıs Türk tarafı ve Türkiye’yi devre dışı bırakarak adım atmaya çalıştığını, arkasında da AB olduğunu kaydetti.

YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu, Meclis’te “Siyasi Gündem” konulu konuşma yaptı.

Zaroğlu, Rum tarafında bulunduğu iddia edilen gaz yatağı konusuna değinerek, Rumların Kıbrıs Türk tarafı ve Türkiye’yi devre dışı bırakarak adım atmaya çalıştığını, arkasında da AB olduğunu kaydetti.

Zaroğlu, AB’nin Rusya’ya bağlı bir enerji ve gaz bağımlılığı olduğunu, bundan kurtulmak için de çare aradığını anlattı. Zaroğlu, gaz konusundaki çalışmalar ve AB’nin hedeflerini anlatarak, AB’nin üyesi olan Kıbrıs’tan gaz ve petrol çıkararak maliyetlerini düşürmek ve ihtiyaçlarını karşılamak istediğini, İsrail, Mısır, Yunanistan ve Kıbrıs’ın güneyinin anlaşmalar imzalamasını sağladığını anlattı.

Bertan Zaroğlu, Güney Kıbrıs’ın kazdığı kuyulardan ve yataklardan elde etmesi muhtemel gelir ve giderleri değerlendirdi, rakamlar üzerinden bilgi verdi, olabilecek gelir gider senaryolarını anlattı.

Bilimsel verilere bakıldığında ülkede “hayal dünyasında” yaşayan kişililerin olduğunu savunan Zaroğlu, gaz konusunun “fiyasko” olduğunu söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
kibriswebhaber
SON DAKİKA
aaaaaaaaa