Kibris Gerçek

256 Bin TL’yi zimmetlerine geçirdiler!

256 Bin TL’yi zimmetlerine geçirdiler!
05 Ağustos 2022 - 15:14

DEVRİM DEMİR/ÖZEL HABER

Ülkede kamu hizmeti veren devlet dairelerinin ne derece sorgulandığı, her vurgun olayında bir kez daha akıllara geliyor. Güzelyurt Telekomünikasyon Dairesi’nde 2019-2022 yılları arasında meydana gelen vurgunun fark edilmesi ile olay polise taşındı.

 

Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliğinin başlattığı soruşturma sonrası dairede muhasebe bölümünde çalışan zanlılar Dilek Asova ve Zehra Çizer mahkeme emri ile tutuklandı.

Yapılan ilk soruşturmada ifade vermeyen zanlıların evinde polis dün mahkeme emri ile arama gerçekleştirdi. Yapılan aramada zanlı Dilek Asova’nın evinde daireye ait yazıların bulunduğu bir adet defter ve siyah renk bir ajanda, zanlı Zehra Çizer’in evinde de farklı tarihlere ait gün sonu raporları ve bazı evraklar bulundu.

Zanlılar Çizer ve Asova bugün tutukluluk talebi ile Güzelyurt Kaza Mahkemesine çıkarıldılar.

POLİS: “256 BİN TL’Yİ ZİMMETLERİNE GEÇİRDİLER”

Polis Genel Müdürlüğüne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliğinde görevli polis memuru Bora Çelebi, zanlılar Dilek Asova ve Zehra Çizer’in 4 Ağustos tarihinde tutuklandıklarını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Çelebi, 2019/2022 yılları arasında Güzelyurt Telefon Dairesinde muhasebe bölümünde çalışan zanlıların, gün sonu işlemlerini birçok kez evrakta sahteleyerek temin edilen paranın eksik gösterilmesini sağladıklarını anlattı.

Zanlıların, eksik parayı Gelir ve Vergi Dairesine göndererek 256 Bin 96 TL nakit parayı zimmetlerine geçirdiklerinin tespit edildiğini söyleyen polis, şikâyet üzerine mahkeme emri ile zanlıların tutuklandığını söyledi.

MALİYE’NİN TEFTİŞİ DEVAM EDİYOR…

Polis memuru Bora Çelebi, 1 günlük sürede 7 kişiden ifade alındığını sayının artabileceğini belirterek Telefon Dairesinde Maliye’den atanan Müfettişlerin teftişinin devam ettiğini aktardı. Zimmete geçirilen miktarın artabileceğine de vurgu yapan Çelebi, zanlıların soruşturma maksatlı 3’er gün tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Şevket Gazi, soruşturmanın ciddiyetine değinerek polisin bu aşamada süreye ihtiyacı olduğunu zanlıların soruşturmanın selameti açısından 3’er gün tutuklu kalmalarına karar verdi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.