Kibris Gerçek

Aileleri Onları Okulda Zannediyor, Ama Onlar Bakın Ne Yapıyor

Aileleri Onları Okulda Zannediyor, Ama Onlar Bakın Ne Yapıyor
07 Kasım 2016 - 10:47

Lefkoşa’da farklı okullarda okuyan ortaokul ve lise öğrencileri okul saatinde sınıf yerine zamanlarını Girne Kapısı ve civarındaki kafe ve büfelerde geçiriyor

Başkent Lefkoşa’da farklı okullarda okuyan birçok ortaokul ve lise öğrencisi, ders zamanı okul yerine büfeleri tercih ediyor. Girne Kapısı ve civarında bulunan büfe ve kafelerde günlerini tavla, okey oynayarak, sigara içerek ve zararlı içecekler tüketerek geçiren öğrenciler kimsenin umurunda değil.

Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi karşısında bulunan büfeler de ders saatlerinde öğrencilerle tıka basa dolu. İşte öğrenciler  hafta içinde iki ayrı günde okul saatinde Havadis’in i objektifine takıldı.

okul-ogrenci-3

Çocuklara yakışmayan davranışlar

Yaşları 14-17 arası değişen çocuklar, üzerlerinde okul üniformaları ile öğrencilere yakışmayan hareketler sergiliyor. Bir gurup öğrenci büfenin arka tarafında kurdukları masalarda gün boyu ellerinde sigaralara okey oynarken, bir kız çocuğu ise erkek arkadaşı ile ulu orta sarmaş dolaş rahat hareketleri dikkati çekiyor.

Öğle saatlerine kadar büfelerde zaman geçiren öğrencilere, okul çıkış saatinde diğer arkadaşları da katıldı.

okul-ogrenci-1

okul-ogrenci-4kaynak: havadisSitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.