Kibris Gerçek

Ailesini Kandırmak İstedi Ama Polis Yutmadı.!

Ailesini Kandırmak İstedi Ama Polis Yutmadı.!
11 Mayıs 2017 - 9:42

Evine giderken 3 kişi tarafından darp edilip soyulduğu iddiasıyla polise ifade veren Hikmet Güneri’nin, elindeki parayı harcadığı için ailesini kandırmak amacıyla yalan söylediği ortaya çıktı

Elindeki parayı harcayınca ailesine yalan söyleyen ve polise giderek 3 kişi tarafından soyulduğunu iddia eden Hikmet Güneri’nin yalanı ortaya çıktı.

Güneri’nin iddiaları üzerine araştırma başlatan polis, kısa süre sonra böyle bir olayın olmadığını anlamsı üzerine Güneri’nin yeniden ifadesine başvurdu.

Yapılan sorgulama sonucu, tasarrufunda bulunan parayı harcamasından ötürü ailesine hesap vermesi gerektiğini bu nedenle bu yola başvurduğunu itiraf etti.

Aleyhinde başlatılan soruşturma tamamlanan zanlı, dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, Hikmet Güneri’nin davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak serbest bırakılmasına karar verdi.

Suçunu itiraf etti  

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Şerif Avcil, zanlı Hikmet Güneri’nin “Amme Fesatçılığı” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis çavuşu Şerif Avcil, Hikmet Güneri’nin polise gelerek Lefkoşa’da evine yaya olarak gittiği sırada 3 kişi tarafından dövülerek soyulduğu yönünde şikâyetçi olduğunu ve soruşturma başlatıldığını söyledi.

Avcil,  yapılan incelemede zanlının yalan beyanda bulunduğunun anlaşıldığını ve gönüllü ifade verdiğini ve ifadesinde tasarrufunda bulunan parayı harcamasından ötürü ailesine hesap vermesi gerektiğini, bu nedenle bu yola başvurduğu itirafında bulunduğunu kaydetti

Polis,  mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın tamamlandığını zanlının Türkiye vatandaşı olduğunu ve ülkemizde çalışma izni ile bulunduğunu belirterek uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.