escort

Kibris Gerçek

Asgari ücretlinin çilesi bitmiyor!

Asgari ücretlinin çilesi bitmiyor!
08 Temmuz 2021 - 14:04

Kıbrıs Gerçek – Taha Can GÜRLEK

Aylık 3 bin 828 TL net maaşla çalışan asgari ücretli vatandaş, yükselen fiyatlar nedeniyle artık evine doğru düzgün sebze de götüremez hale geldi. Alım gücünün günden güne düştüğü ülkemizde, asgari ücretle çalışan vatandaş temel gereksinimlerini bir kenara bırakıp, tenceresini bile kaynatamayacak duruma geldi.

ET YEMEK ARTIK HAYAL OLDU

Alım gücünün günden güne düşmesi evine et, tavuk, balık gibi gıdaları götürme niyetinde olan asgari ücretli için hayal oldu. Neredeyse tenceresini kaynatacak sebze bulamayan asgari ücretli, yeni asgari ücretin biran önce tekrar belirlenmesini ve temel gıda fiyatlarının da makul oranlara düşürülmesi için müdahale edilmesini istiyor.

Bir yandan pandeminin etkileri ile bir yandan da dövizdeki hareketlilik ile ürünlerin fiyatları artmaya devam ederken, aylık 3 bin 828 TL net maaşla çalışan asgari ücretinin geçim sıkıntısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Alım gücü neredeyse kaybolan asgari ücretli vatandaş, şimdi de sebzesini bile alamayacak duruma geldi. Asgari ücretle çalışan vatandaş, ev kirası, sağlık, beslenme, elektrik, su, telefon, akaryakıt vb. temel gereksinimlerini nasıl karşılayacağını artık bilmiyor.

“BİZ NE YİYECEĞİZ?”

Mutfaklarına et girmeyen vatandaşlar, mutfak masrafının yüksek fiyatlar karşısında bütçelerini zorladığını, alım güçlerinin düştüğünü belirterek, önlem alınması için yetkililere çağrı yaparak, “Biz ne yiyeceğiz” şeklinde soruyor.

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.