Kibris Gerçek

Aşı Programı Artık Bir Tuş Uzaklıkta! Evden Başvuru ve Evden Takip Dönemi

Aşı Programı Artık Bir Tuş Uzaklıkta! Evden Başvuru ve Evden Takip Dönemi
05 Mart 2021 - 11:03

Aşılanma sürecinde en çok tartışma konusu olan ve en çok eleştirilen konuların başında gelen plansızlık, bir haftalık çalışmayla tarih oldu. Sağlık Bakanı Ünal Üstel’in girişimiyle ve Grid Group’un bir haftalık çalışmasıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan herkes artık tüm aşılanma programını, kendi aşılanma tarihini ve başvurusunu Sağlık Bakanlığı İnternet Sitesi üzerinden takip edebilecek!

Ünal Üstel’in göreve geldiği günden itibaren dikkatini çeken plansızlık, Grid Group Şirketleri Kurucu Başkanı Murat Teksöz’ün gönüllü olmasıyla KKTC Sağlık Sisteminin büyük bir eksiği ortadan kalktı.
22 ülkede profesyonelce sağlık sistemi yazılımları kuran Grid Group, KKTC’de ise bu sistemi gönüllülük esasıyla hayata geçirdi.

Grid Group, bir hafta gibi kısa sürede yazılımı tamamlarken, bu sistem sayesinde artık aşılanma planı dijital ortamda vatandaşın hizmetine sunulacak.

KKTC’de yaşayan ve kayıt altında olan istisnasız herkesin bu site üzerinden hem aşılanma programını takip edebilecekleri hem de aşılanmak için başvuru yapabilecekleri öğrenildi.

Ayrıca bu sistem sayesinde bugüne kadar ülkemize kaç doz aşı geldiği, kaç doz aşı kullanıldığı ve kaç doz aşının var olduğunu da bu sistem sayesinde herkes Sağlık Bakanlığı Web Sitesi’nden takip edebilecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.