escort

Kibris Gerçek

Ataoğlu: Antalya Turizm Fuarı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen fuarın gala yemeğinde konuştu

Ataoğlu: Antalya Turizm Fuarı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen fuarın gala yemeğinde konuştu
28 Ekim 2021 - 10:58

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, 27-28 Ekim tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Antalya Turizm Fuarı etkinlikleri çerçevesinde dün akşam fuarın gala yemeğine katıldı.

Bakan Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs gecesi şeklinde organize edilen gecede açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın  “Partner Ülke” statüsünde katıldığı fuar kapsamında düzenleler gala yemeğinde KKTC tanıtım videosu gelen yabancı tur operatörlerine izletilerek, KKTC turizmi anlatıldı.

Almanya ve Rusya’dan gelen tur operatörlerinin oluşturduğu yemekte geceye katılan yabancı konuklar KKTC’ye büyük ilgi duydu.

Tüm salonun ve masaların KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti bayrakları ile donatıldığı gecede, pandemi sonrası turizmin temelleri atılmış oldu.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu gecede yaptığı konuşmada, böylesi bir organizasyonda partner ülke olmak, KKTC’nin adının duyurulması için çaba gösteren GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral ve ekibine teşekkürlerini sundu.

Gecede gösterilen KKTC tanıtım videosuna da değinen Ataoğlu, videoda yer alan tarihi ve doğal güzellikleri görmek için herkesi Kuzey Kıbrıs’a davet etti.

Avrupa’da yer alan ve bakir kalmış güzellikleri ile eşsiz eserleri bir arada bulunduran Kuzey Kıbrıs’ı herkesin keşfetmesi gerektiğini anlatan Ataoğlu, KKTC’nin güvenli bir turizm destinasyonu olduğunun da altını çizdi.

Yılın 12 ayında güneşin eksik olmadığı Kuzey Kıbrıs’ta turizm 12 ay yapılabileceğini söyleyen Ataoğlu, aşılarını tamamlamış tüm turistleri, hijenik sertifikalı otellerde ağırlandığını kaydetti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.