Kibris Gerçek

Avcı, YÖDAK yönetimi karar üretmesine rağmen halen diplomalarını YÖDAK yönetimine sunmadı

Avcı, YÖDAK yönetimi karar üretmesine rağmen halen diplomalarını YÖDAK yönetimine sunmadı
20 Eylül 2022 - 12:40

Gerek siyasi yaşamında, gerekse de akademik hayatında tam bir “Avcı” gibi davranan, her fırsatı ve koşulu değerlendiren fakat yaptıklarından dolayı hesap vermekten çekinen Turgay Avcı, Kıbrıs Gerçek’in, Avcı’nın diploması ile ilgili yaptığı haberler sonrası YÖDAK yönetimi karar üretmesine rağmen halen diplomalarını YÖDAK yönetimine sunmaması yönetim kurulu içerisinde de büyük huzursuzluk yaratmaya başladı

DİPLOMALARI GÖSTERMİYOR

Gerek sorgulayan basın mensuplarına, gerekse de yönetim kurulu üyelerine diplomaları göstermekten geri dururken, Avcı kendisini YÖDAK içerisinde dokunulmaz ilan ettiği öğrenildi. Diktatörce bir tutum içerisinde olan Avcı, kimseyi takmıyor ve yasaları ayaklar altına alarak yüksek öğretim alanını tüm dünyaya rezil ediyor.

HEM YALANI HEM DE TARAFSIZ OLMADIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Adı ÖRP’nin kuruluş sürecinde öne çıkan ve o dönemde büyük bir siyasi rezaletin altına imza atan Avcı, YÖDAK Başkanı olduktan sonra da hız kesmiyor. Özel bir üniversitenin genel sekreteri ile ortak olduğu ve şirketi özel üniversitenin adresinde kurduğu, YÖDAK başkanı atandığı tarihten itibaren aylarca şirket ortağı olduğu
Kamu görevlileri yasasında açıkça Devlet memurlarının şirket ortağı olamayacağı açılça yasada yer almasına rağmen Avcı bu yasaları da hiçe sayıp çiğnemişti. Kendisine yöneltilen “Özel bir üniversite ile bağınız var mı” sorularına da “Hayır” cevabı vermişti. Hem yalanı hem de tarafsız olmadığı ortaya çıkan Avcı’nın yüzü dahi kızarmadı!

SAHTE DİPLOMAYI ÖRTBAS ETMİŞTİ

Hasret Balcıoğlu’nun sahte diploma olayını da örtbas etmek için çabalayan ve bir süre, süreci oyalan Avcı, açıkça suç işlemiş, yalan söylemiş ve bulunduğu makamı kötüye kullanmıştı.
Gerek hükümetin gerekse de cumhurbaşkanlığının neden hala adım atmadığı merak ediliyor. Özellikle Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın yaşanan bu skandallardan rahatsız olduğu ve Avcı’yı görevden almak için düğmeye bastığı öne sürüldü.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.