Kibris Gerçek

Bakan Özyiğit, Sipahi Köyünde e-Kütüphane açılışını gerçekleştirdi

Bakan Özyiğit, Sipahi Köyünde e-Kütüphane açılışını gerçekleştirdi
25 Nisan 2019 - 19:19

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit bugün Sipahi Köyünde düzenlenen 1. Çocuk şenliğine katılarak Sipahi Muhtarlığı ve Hayata Dokun Hareketi işbirliğine köye kazandırılan e-Kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

Sipahi Muhtarlığı ile Hayata Dokun hareketi işbirliğinde köye kazandırılan e-Kütüphane düzenlenen törenle açıldı.

İnternetten sesli kitap okuma sisteminin de oluğu Kütüphanenin açılışını Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit yaptı.

Açılışın ardından Bakan Özyiğit, Sipahi Muhtarlığının organizesi ve Yenierenköy Belediyesinin katkılarıyla bu yıl ilki düzenlenen Çocuk Şenliğine katıldı.

Şenlik saygı duruşunun ardından İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Sipahi Muhtarı Göksal Hacı Hasanoğlu yaptığı konuşmada çocuk ve gençlere büyük önem verdiklerini söyleyerek, köye böylesi bir kütüphane açmaktan ve şenlik düzenlemekten dolayı mutlu ve gururlu olduklarını kaydetti.

Hayata Dokun Hareketi Temsilcisi Hasan Bilgehan da her köye bir kütüphane sloganı ile yola çıktıklarını dile getirerek, okuyan, eleştiren ve farkındalığı yüksek bir nesil yetiştirmenin önemine değindi.

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak da Sipahi köyünün çocuk ve gençlerinin böylesi bir kütüphaneye sahip oldukları için çok şanslı olduklarını belirterek, kütüphanenin sesli kitap okuma imkanı da sunduğunu kaydetti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit ise Sipahi Muhtarlığı ve Hayata Dokun Hareketi işbirliğinde köyde çok güzel işlere imza atıldığını ifade ederek, “istenirse herşey olur, yeter ki istekle azimle çalışalım ben bunu Sipahi de gördüm” dedi.

Birlik ve beraberlik içerisinde hareket edildiği takdirde çok daha güzel yerlere gelineceğini söyleyen Bakan Özyiğit, Bakanlık olarak bölge ayrımı yapmadan her yere eşit şekilde hizmet vermeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından şenlik katkı koyanlara plaket verilmesi ile sürdü. Çocuk şenliği çeşitli dans gösterileri ve eğlencelerle sona erdi.

(BRT)Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.