Kibris Gerçek

Benzer bir suça yeniden ismi karışan Bayırbaşı’nın 2 ay önce sürüş ehliyetine el konulup konulmadığı ise akıllarda soru işareti oluşturDU

Benzer bir suça yeniden ismi karışan Bayırbaşı’nın 2 ay önce sürüş ehliyetine el konulup konulmadığı ise akıllarda soru işareti oluşturDU
18 Aralık 2021 - 16:49

 

Alemdağ-Kozanköy arasında meydana gelen trafik kazasında 19 yaşındaki İlke Numan’ın hayatını kaybettiği kazada araç sürücüsü Ali Bayırbaşı’nın iki ay içinde ikinci ölümlü kazası olduğu öğrenildi.

Ölümlü kazadaki korkunç detay ise mahkemelerde verilen teminat emirlerini yeniden gündeme taşıdı.
Eylül ayında yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan 57 yaşındaki Leyla Watt’a çarparak ölümünden sorumlu tutulan Ali Bayırbaşı, iki ay aradan sonra yeniden bir ölümlü kazaya neden olmakla suçlanıyor.

Benzer bir suça yeniden ismi karışan Bayırbaşı’nın 2 ay önce sürüş ehliyetine el konulup konulmadığı ise akıllarda soru işareti oluştururken, bugün kullanımındaki araçla trafik kazası yapan Bayırbaşının yanında bulunan 5 kişiden bir hayatını kaybetti.

SADECE 4 GÜN TUTUKLU KALMIŞTI…
Leyla Watt’a çarparak ölümünden sorumlu tutulan Ali Bayırbaşı Girne Polis Müdürlüğünde soruşturma amaçlı 4 gün tutuklu kalmıştı.
Bayırbaşı, 7 Eylül tarihinde Girne Kaza Mahkemesine çıkartılarak yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışı yasaklanarak 15 bin TL nakdi, KKTC vatandaşı iki kişinin imza edeceği 250’şer bin TL’lik kefalet senedi imza ederek serbest bırakılmıştı.

 

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.