Kibris Gerçek

Biri Türk Diğeri Rum Uyuşturucuların En Zehirlisi İle Yakalandılar

Biri Türk Diğeri Rum Uyuşturucuların En Zehirlisi İle Yakalandılar
28 Ağustos 2017 - 8:56

Narkotik ekipleri, ihbar üzerine Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapmak isteyen bir araçta bonzaiden sonra uyuşturucular arasında en zehirlisi olan Metamfetamin ele geçirdi 

 

Son yıllarda kullanımı iyice yaygınlaşan uyuşturucu nedeniyle onlarca genç yaşamını yitirdi. Madde kullandıktan sonra sokaklarda, parklarda bayılıp kalanlar ise ambulanslarla hastanelere taşınıyor.

Ülkeye uyuşturucu girişini engellemek için denetimlerini arttıran Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekipleri dün ihbar üzerine Metehan Kara Giriş Kapısı’nda arama gerçekleştirdi.

Zanlı Çağın Kazımoğlu’nun yönetimindeki NU 928 plakalı araçta arama yapan polis, sürücü koltuğu altında yarım gram Metamfetamin, yine içinde Metamfetamin uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan pipo ele geçirildi.

Polis tarafından sürücü Kazımoğlu’nun tasarrufundaki cam tüp içinde uyuşturucu olduğu düşünülen 15 cc’lik sıvı madde, araçta yolcu olarak bulunan Rum vatandaşı Pavlos Penegkaris’in tasarrufunda ise cam şişe içinde 120 cc’lik içinde uyuşturucu olduğu düşünülen sıvı madde ele geçirildi.

Yapılan ilk sorgulamada işledikleri suçu polise itiraf eden zanlılar, mahkeme emri ile tutuklandı.

Zanlılar dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad, soruşturmanın selameti açısından zanlıların 2’şer gün poliste tutuklu kalmalarına karar verdi.

Evde içtiklerini itiraf ettiler

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cemal Ramiz, zanlıların önceki gün Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapmak isterken saat 10.30 sıralarında yakalandıklarını anlattı. Zanlıların tasarrufunda ve zanlı Çağın Kazımoğlu’nun kullanımındaki NU 928 plakalı araçta Metamfetamin ele geçirildiğini kaydeden Ramiz, yapılan sorgulamada zanlıların söz konusu uyuşturucu maddeyi Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye birlikte anlaşarak getirdiklerini itiraf ettiklerini söyledi.

Ramiz, ayrıca zanlıların söz konusu uyuşturucu maddeyi aynı gün Kazımoğlu’nun evinde içtiklerini, yine Güney’e geçip alarak geri geldikleri esnada yakalandıklarını kaydetti.

Soruşturma devam ediyor

Soruşturmanın devam ettiğini ifade eden Ramiz, alınması gereken ifadeler ve kayıp olduğu düşünülen emarelerin olduğunu belirterek zanlıların soruşturma amaçlı 2’şer gün poliste tutuklu kalmaları talebinde bulunduSitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.