Kibris Gerçek

Buddle, tetikçileri ile elini kolunu sallayarak hala ülkede geziyor

İnterpolun aradığı Mark Douglas Buddle, tetikçileri ile elini kolunu sallayarak hala ülkede geziyor

Buddle, tetikçileri ile elini kolunu sallayarak hala ülkede geziyor
25 Şubat 2022 - 17:22

İnterpolun aradığı Mark Douglas Buddle, tetikçileri ile elini kolunu sallayarak hala ülkede geziyor

“BARONUN ÜLKEDE KALMASINA GÖZ YUMAN KİM?”

Ülkede artan suçların ardı arkası bitmezken, dünyaca meşhur bir uyuşturucu kartelinin yöneticisi olduğu ve İnterpol tarafından arandığı öğrenilen Avustralya vatandaşı Mark Douglas Buddle ülkede elini kolunu sallayarak geziyor.

Türkiye’ye bile girişi yasak olan Mark Douglas Buddle 7 Temmuz 2021 tarihinde ülkeye 30 günlük vize ile giriş yaptı, bir daha da çıkış yapmadı. Yüksek gelir getireceği gerekçesi ile ülkede kalmasına izin verilen ‘Uyuşturucu baronu’ Buddle’nin ülkenin tanınmış bir oto galericisi ve bazı iş insanları ile ‘Kara para’ akladığı iddia edildi.
KIBRIS GERÇEK’in güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgide, Mark Douglas Buddle’in ülkede bu kadar rahat hareket etmesine siyasilere yakın bir de avukatın ön ayak olduğu öne sürüldü.

HABERİMİZ SONRASI ŞİRKETLER MUKAYYİTLİĞİNE KAYIT…
KIBRIS GERÇEK’in 21 Şubat tarihinde manşetine taşıdığı ‘İnterpol’un aradığı kartele KKTC’de yüksek gelir kıyağı’ haberi sonrası Mark Douglas Buddle, Şirketler Mukayyitliğine giderek kayıt yaptırdığı öğrenildi.
Çatalköy’de bir villada çok sayıda korumanın bulunduğu bir villada kaldığı belirtilen Buddle, Girne’de bazı otellerin de devamlı müşterisi olduğu ortaya çıktı.

KARA PARA AKLADIKLARI İDDİA EDİLİYOR…
Gazetemizin edindiği güvenilir bilgilerde, ülkenin tanınmış bazı isimleri ile ortak iş yaptığı öne sürülen Mark Douglas Buddle, ülkede kara para aklıyor. Yurt dışındaki tüm hesapları dondurulan Buddle, ‘Bitcoin’ karşılığında ortak iş yaptığı tanınmış oto galericiden araba temin etti. Tanınmış oto galerici ve bazı iş insanlarının Buddle ile birlikte kara para akladıkları iddia edilirken, ülkede yabancı bir grubun da oto galericinin peşinde olduğu ileri sürüldü.

GALERİCİ SAKLANIYOR… ÇETE PEŞİNDE…
Mark Douglas Buddle ile iş yaptığı öne sürülen tanınmış kişilerin her hafta Alsancak bölgesinde bilinen bir restoranda buluştukları belirtilirken, ‘kara para aklama’ işi yaptığı iddia edilen tanınmış galericinin son haftalarda peşine düşen yabancı kimlikler nedeniyle iş yerine gitmediği belirtildi.
Yurt dışından geldikleri öğrenilen bir çetenin tanınmış oto galericinin peşinde oldukları ifade edilirken, galericinin Girne-Alsancak arasında dağa yakın mevkide bir villada saklandığı öne sürülmekte.

 

KARPAZ BÖLGESİNE YATIRIM YAPACAĞI İDDİASI…
KIBRIS GERÇEK’in güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgide, ‘Uyuşturucu baronu’ olarak tanınan ve çete lideri olduğu öne sürülen Mark Douglas Buddle, dönemin bazı bakanları ile görüştü. Karpaz bölgesinde yatırım yapması için Mağusa’nın tanınmış bazı iş insanlarına ve bakanlara yüklü miktarda para verdiği iddia edildi. İddia edilen tanınmış isimlerinde geliri büyük merak konusu oldu.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.