Kibris Gerçek

Bülent Dizdarlı’dan Karantina Açıklaması

Bülent Dizdarlı’dan Karantina Açıklaması
11 Aralık 2020 - 15:22

Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi eski Başhekimi Bülent Dizdarlı, PCR testi pozitif çıkan bir kişi ile temas etmesi sonucu kendini karantinaya aldığını açıkladı. Bülent Dizdarlı, bugün yapılan PCR test sonucunun negatif çıktığını ve sağlığının iyi olduğunu belirtti. “İkinci testim Pazar günü yapılacak ” diyen Dizdarlı, 14 günlük karantina süresini tamamlayacağını söyledi.

Dizdarlı’nın açıklamasının tamamı şöyle: “Pazartesi, hastane kalkındırma derneğinin toplantısını yaptık. Hastaneye yeni bir PCR test cihazı almak için karar ürettik. Cihazı dernek olarak hemen satın alıp Perşembe günü de sağlık bakanlığına teslim ettik. Teslim törenine bir arkadaşımız rahatsızlığı nedeniyle gelemedi. İşte o arkadaşımızın rahatsızlığı artınca yapılan test sonucu da pozitif çıkıp tedaviye alınınca ,bizde temas ekibi prosedürü gereği kendimizi izole ettik. Bu gün yapılan test sonucumuz tamamımızın negatif çıktı ama , kimseyi riske etmeme adına izolasyon sürecimizi devam ettiriyoruz.

İkinci testlerimiz Pazar günü yapılacak ama 14 günlük karantina süresini tamamlayacağız. Kimseyi riske etmeyeceğiz. Bu arada merak edenler için söyleyeyim, sağlıklarımız gayet iyi.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.