Kibris Gerçek

Canapoğlu: “YDÜ, para tuzağı oyunlarına son vermeli”

Canapoğlu: “YDÜ, para tuzağı oyunlarına son vermeli”
29 Temmuz 2022 - 19:28

Demokrat Parti Genel Sekteri Hakan Cenapoğlu, YDÜ Üniversitesi‘nde yaşanan uygulamayı hakkında açıklama yaptı. YDÜ’nün yaptığı uygulamanın ‘İlginç’ olduğunu açıklayan Cenapoğlu ‘çok ciddi girişim başlatacağım’ dedi.

Cenapoğlu’nun açıklaması şu şekilde;

“YDÜ den öğrencilere ilginç uygulama

Değerli KKTC halkım, bugün devamlı olarak takip ettiğim, her defasında öğrenciler üzerinde bir para koparma oyunu oynanan YDÜ Genel Sekreterlik biriminde, Aktif olan öğrencilere askerlik erteleme için belge verilmiyor ve öğrencileri kıskaca alıp, öğrenci üzerinde yaptırım gücünü kullanarak, çok küçük meblağlarda borcu olan öğrencilere, aktif öğrenci olmalarına rağmen öğrenci belgesi verilmeyip, öğrencilerin haklarının ellerinden alınmasına neden olan para tuzağı oyunlarına YDÜ yönetimi bir son vermelidir. Üniversite öğrencilerimize yapılan bu haksız dayatma girişimleri derhal durdurulmalıdır. Aktif olan bir öğrenciye öğrenci belgesi verilmemesi kabul edilebilir bir anlayış değildir.

Bu konular üzerinde, Demokrat Parti Genel Sekreteri olarak çok ciddi bir girişim başlatacağımı tüm halkımızın bilgisine getiririm.”

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.