Kibris Gerçek

Cilt yaşlanması nasıl önlenir?

Cilt yaşlanması nasıl önlenir?
29 Ocak 2019 - 16:16

[responsivevoice voice=”Turkish Female” buttontext=”sesli dinle”]

Genç bir görünüm için, cilt bakımına özen gösterilmesi gerektiğini belirten Dermatoloji Uzmanı Doktor Eylem Acar, “Ancak önemli olan cilt tipinizi tanıyıp, onun ihtiyaçlarına göre doğru bakım uygulamanızdır” dedi ve şu bilgileri verdi.

Düzensiz beslenme, aşırı diyetler, stres, alkol veya sigara kullanımı, antioksidan ve vitaminlerin yeterince kullanılmaması gibi içten verdiğiniz zararlar da maalesef cildimizi erken yaşlandırır. İşte yapmanız gerekenler:


* Cildinizi iyi temizleyin.
* Her gün nemlendirin.
* Güneşten ve diğer çevresel faktörlerden koruyun. Kışın da güneş koruyucu kullanın.
* Cildinize kendi yaptığınız cilt bakımları elbette ki çok değerli. Ancak daha profesyonel desteklerden de zaman zaman faydalanmalısınız. Öyle ki yeni nesil cilt bakımları bu konuda bir çok parametreyi içerdiği için çok kıymetli uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni nesil cilt bakımı, cildi iğnesiz acısız oksijenlendirir, vitaminlendirip, canlandırır. Oksijenin deri hücreleri açısından önemi çok uzun yıllardır biliniyor; yoğun oksijen desteği, iyileşmesi güç yaraların kolayca iyileşmesini sağlıyor. Deriye dışarıdan uygulanan yüksek saflıkta oksijenin arındırıcı, yenileyici ve deri hücrelerini tazeleyici özelliği birçok cilt bakım sistemi tarafından kullanılıyor.

Ancak şimdi şu ana dek bilinen oksijen desteğini; deriye dışarıdan değil, kan dolaşımı yardımıyla “içerden” sağlıyoruz. Bu sistem yüz, boyun ve dekolte bölgesinde, hatta istenirse vücutta da uygulanabiliyor. Oksijeni “dışarıdan” uygulamaya çalışmak yerine “içeriden” cilde akışını sağlamak ciltte eşine az rastlanır bir ferahlık ve arınmanın yanı sıra birçok ek fayda sunuyor.

Deri katmanlarını kontrollü biçimde ısıtarak kolajen liflerini gerginleştiren ve sıkılaştıran, cilde daha diri, dolgun, pürüzsüz bir görünüm veren radyofrekans uygulaması da yüz hatlarının şekillendirilmesine yardımcı oluyor. Ağız ve göz çevresi gibi cilt yaşlanmasının sık görüldüğü alanlarda daha ilk uygulamada dahi fark edilen bir düzelme sağlıyor.

[/responsivevoice]

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

erotik film izle