Kibris Gerçek

Çorum Alaca’da Yaşayan Çiftçi Tarlasında Bulduğu Taş Göktaşı Çıktı Zengin Oldu

Çorum Alaca’da Yaşayan Çiftçi Tarlasında Bulduğu Taş Göktaşı Çıktı Zengin Oldu
04 Mart 2021 - 10:14

Çorum’un Alaca ilçesinde yaşayan çiftçi Mutlu Yılmaz, 2 yıl önce tarlasında 68 kiloluk bir taş buldu. ABD’de yapılan incelemede taşın, gök taşı olduğu anlaşıldı. Yılmaz, gök taşını 180 bin dolara sattı

Mutlu Yılmaz tarlasını hasada hazırladığı sırada gördüğü büyükçe bir taşı kaldırmaya çalıştı. Ancak taşın çok ağır olması nedeniyle yerinden hareket ettiremedi. Görünüşünün farklı olduğunu düşünen Yılmaz, komşularının yardımıyla taşı bulunduğu yerden alarak evine getirdi.

AMERİKA’DAKİ BİR ALICIYA SATILDI

Gök taşını ilk bulduklarında 68 bin dolarlık bir teklif geldiğini dile getiren Yılmaz, “O zaman yeni bulduğumuz için konu hakkında tam fikir sahibi olmadığımız için insanlar tarafından yanlış yönlendirildik biz. Bu nedenle taşı vermedik. Sonra o paralara vermediğimiz için pişman da olduk. Daha sonra 6, 8, 20 bin dolarlık teklifler geldi. Son olarak ise Amerika’da değerli taşlar alıp satan bir kişi bizimle irtibata geçti. 180 bin dolar teklif edildi, biz de kabul edip sattık. Ancak resmi prosedürü takip ediyoruz. Resmi yollarla nasıl taşı yurt dışına çıkarabiliriz, bunun araştırması içerisindeyiz. Taşı gönderdikten sonra inceleyecekler, gerekli analiz sonuçları çıkarsa onlar taşı alacak biz de paramızı alacağız” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.