Kibris Gerçek

Cumhurbaşkanı Tatar ve eşi Sibel Tatar, Tören ve Sergi Açılışı’na katıldı

Cumhurbaşkanı Tatar ve eşi Sibel Tatar, Tören ve Sergi Açılışı’na katıldı
24 Mayıs 2022 - 20:32

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, özel gereksinimli öğrencilerin başarısında müdür, öğretmen ve ailelerin büyük payı olduğunu belirtirken KKTC’nin sosyal devlet anlayışı içinde tüm sıkıntıları aşıp özel gereksinimli çocuklara sahip çıktığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar konuşmasının devamında şunlar söyledi:

“Devletin başı ve bürokratlar olarak biz hep sizin yanındayız. Devletimiz bu anlayışla yönetilmektedir. Biz sizin kolaylıkla ulaşabileceği insanlarız. Bu, KKTC Devleti’nin en önemli özelliğidir. Halkımızla beraberiz, halkımızın yanındayız. Çocuklarımızı seviyoruz, her zaman onların eğitimi ve gelecekte toplumun değerli birer ferdi olabilmeleri için elden ne gelirse yapılacaktır.”

Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Okul Müdürü Soner Öykün de yaptığı konuşmada, bugün özel gereksinimli öğrencilerin neler başarabildiğini görmekte olduğumuzu belirterek; “Çok şanslıyız ki bu konuda duyarlı bir Cumhurbaşkanı’mız, bakanımız ve daire müdürlerimiz var” dedi. Özel eğitime bu dönemde Cumhurbaşkanı Ersin Tatar başta olmak üzere, büyük katkı yapıldığını belirten Öykün, emeği geçenlere teşekkür etti.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.