Kibris Gerçek

Döveç Sitesi sakinleri Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan’dan şikayetçi

Döveç Sitesi sakinleri Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan’dan şikayetçi
21 Nisan 2022 - 16:52

Teknecik Santrali yanında bulunan Döveç Sitesi sakinleri Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan’dan şikayetçi:
“22 HANENİN SUYUNU KESTİ 6 BİN TL PARA İSTİYOR”

Esentepe bölgesinde Teknecik Elektrik Santrali yakınlarında bulunan Döveç Site sakinleri Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan’dan şikayetçi. Sitede bulunan 36 haneden 22 hanenin kullanımda olduğu, bazı hanelerin kaçak su kullanıldığının tespiti üzerine Esentepe Belediyesinin tüm sayaçları sorgusuz sualsiz kapattığı iddia edildi.

KIBRIS GERÇEK’e ulaşan site sakini Turgay Turgutoğlu, suyun teöel ihtiyaç olduğunu ve 1 haftadır yapılan haksızlık nedeniyle mağdur olduğunu anlattı.
Turgutoğlu, bazı site sakinlerinin kaçak su kullandığı nedeniyle belediyenin bu olayı tüm site sakinlerine mal ettiğini ifade ederek yaklaşık 1 hafta önce bütün su sayaçlarının kapatıldığını öne sürdü.

TURGUTOĞLU: “BORCUM YOK, BU ÇİLE NEDEN?”
Belediye Başkanı Cemal Erdoğan’ın siteye boru döşemek istediğini bu nedenle site sakinlerinden 6’şar Bin TL istediğini bu şekilde su sayaçlarını açabileceği yönünde konuştuğunu da iddia eden Turgay Turgutoğlu, “Benim bir kuruş borcum yok belediyeye. Su temel ihtiyaçtır ve sırf belediye birilerinin yaptığını neden bütün site sakinlerine mal ediyor? Siteye boru döşeyeceğini ve hepimizden 6’şar Bin TL para istediğini de bize kaydeden Erdoğan, bizi neden cezalandırmak istiyor. Tankerlerle de su gelmesine izin vermeyeceği yönünde haber gönderen Erdoğan bu yanlış ve hatalı kararından vazgeçsin. Bu sitede düzgün temizlik bile yapılmıyor belediye tarafından. Bir an önce bu kararından vazgeçsin” dedi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.