Kibris Gerçek

Demokrat Parti 30 Yaşında

Demokrat Parti 30 Yaşında
31 Temmuz 2022 - 11:07

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Demokrat Parti’nin 30’uncu yaşını yayımladığı mesaj ile kutladı.

Ataoğlu kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Kıbrıs Türk siyasi tarihine yeni bir soluk getiren Demokrat Parti 30 yaşında.

1992 yılında kurulan partimiz,1993’te ilk DP hükümetiyle Kıbrıs Türk halkının daha çok özgürlük ve demokrasi ile tanışmasına vesile olmuştur. Partimizin kuruluş misyonunda olan devletin ve kamu yönetiminin şeffaflığını gerçekleştirmek için yaptığı başkaldırı hareketi, haksızlığa, adaletsizliğe karşı olan mücadelesini bugün de bizler devam ettirmekte, bu yükün sorumluluğu ile yarınlar için çalışmaktayız.

Yeni yıldönümümüzle birlikte çalışmalarımıza daha da yoğunluk vererek daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Tüm ilçelerle birlik ve beraberlik içinde yürüyoruz. Partimizde oluşan samimi ve sıcak hava her geçen gün bizleri daha da mutlu ediyor.

Birlik ve beraberliğe, insanca yaşama, saygı ve sevgi ile kenetlenmeye en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde kişisel çıkarlardan uzak durarak, geleceğimize, partimize, devletimize dört elle gönülden bağlanarak mücadele etmeliyiz.

Biz bu yola vatandaşımız bizlerden hizmet bekliyor düşüncesiyle, ‘gailemiz memleketimiz, insanımız’ parolasıyla devletimize inancımızla ve KKTC halkına güvenerek, koltuk hırsıyla değil, milletimize hizmet aşkıyla çıktık. Bu ülkeye gönül vermiş hiç kimsenin köşeye çekilme hakkı yok.

İşte bu nedenle tek yapmamız gereken yeniden bir araya gelmektir. Bizler, siyasetin halk için yapıldığını unutmadan, siyasetin yeniden insan odaklı zemine taşınması gerekliliği ile hareket ederek, geleceğin siyasetini inşa etmek için çalışmaktayız.

KKTC ülkümüz, güvencemiz Anavatan Türkiye ve tek odağımız halkımızdır.

Kıbrıs Türk halkının sadece bugünü düşünerek geleceğe hazırlanamayacağını, plansız, programsız ve vizyonsuz geleceğinin olamayacağını biliyoruz, bunun için DP’den başlayarak KKTC’nin yarınlarını kurgulamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KİMSE ENGELLEYEMEYECEK

Demokrat Parti, kurulduğu günden bu yana demokrasiden, kurucu liderimiz Rauf Raif Denktaş’ın ilkelerinden, yolundan ve Anavatan Türkiye’nin izinden hiç ayrılmamıştır.

Demokratikleşme, Ekonomik vizyon, Kıbrıs sorununa adil, 2 Devletli bir çözüm, ve AB vizyonu çerçevesinde, Demokrat Parti; KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki kader ve gönül birliğinden yola çıkarak, Kıbrıs meselesinin çözümünde Anavatan Türkiye ile birlikte yürüyerek KKTC’ye sahip çıkmaya devam edecektir.  Demokrat Parti, tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de, demokrasiye olan bağlılığı ve inancı ile Kıbrıs Türk halkı ile var olmaya devam edecektir.

Partimizi bugünlere taşıyan Kurucu Başkanı Mustafa Adaoğlu, DP’nin çıkardığı ilk Başbakan Hakkı Atun, Salih Coşar, yıllarca genel Başkanlık yaparak büyük sorumluluk ve emek gösteren Sn. Serdar Denktaş ve partimizin üst kademe görevlerinde bulunan tüm saygıdeğer Demokrat Partililere teşekkürü bir borç bilirim.

Partimizin 30. kuruluş yıldönümünün ülkemiz ve halkımıza hayırlı olmasını diler, bu davaya hizmet etmiş fakat vefat etmiş dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, yine partimizin her kademesinde fedakârca görev alan tüm yol arkadaşlarıma da şükranlarımı sunarım.

Koyduğumuz hedefler doğrultusunda tüm engellemelere ve zorluklara rağmen hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

 

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.