Kibris Gerçek

DP Özgürgün’e Sahip Çıktı

DP Özgürgün’e Sahip Çıktı
08 Ocak 2020 - 11:41

Dokunulmazlığı kaldırılan Ulusal Birlik Partisi eski Genel Başkanı, Milletvekili Hüseyin Özgürgün’ün dokunulmazlığının kaldırılması kararının iptali için Demokrat Parti çalışma başlattı.
Genel Başkanlığı döneminde adı yolsuzluklara karışan ve UBP- HP hükümetinin ilk icraatı olarak dokunulmazlığı kaldırılan UBP eski Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün, tekrar dokunulmazlık zırhına bürünmesi için Demokrat Partinin girişimde bulunduğu iddia edildi.

Gazetemize ulaşan kaynaklar Demokrat Partinin  Anayasa Mahkemesine başvurarak, dokunulmazlık hakkının tekrar geri verilmesi için adım attığını ileri sürerken, ara emri alınması durumunda Hüseyin Özgürgün’ün tekrar dokunulmazlık sahibi olabileceği konuşuluyor.

Bu arada Hüseyin Özgürgün’ün yaklaşık iki aydır KKTC dışında yaşadığı bilinirken, Demokrat Partinin neden böyle bir girişimde bulunduğu da merak ediliyor. UBP’li kurmayların Meclis Genel Kurulunda “dokunulmazlığı kaldırılsın” diye el kaldırdığı bir ortamda, DP’nin Özgürgün’e sahip çıkması merak ediliyor.

Bununla birlikte Özgürgün’ün ülkeye ne zaman geleceği veya gelip gelmeyeceği merak edilirken, “tekrar dokunulmaz olursa mı adaya dönecek?” soruları da gündemde konuşulmaya başladı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

erotik film izle
organik hitfilm izlemarmaris tekne turları