escort

Kibris Gerçek

Dr. Hakan Özkul Şeker Hastalığının Tarihteki Yeri, Tanımları Fitoterapinin Şeker Hastalığı Üzerindeki Etkilerini Anlattı

Dr. Hakan Özkul Şeker Hastalığının Tarihteki Yeri, Tanımları Fitoterapinin Şeker Hastalığı Üzerindeki Etkilerini Anlattı
06 Şubat 2021 - 12:43

Dr. Hakan Özkul şeker hastalığının tarihteki yeri, tanımları ve fitoterapinin şeker hastalığı üzerindeki etkilerinden bahsediyor.

Ebers Papirüslerinde Şeker Hastalığının Tanımı.

“Şeker hastalığı çok uzun yıllardır yani binlerce yıldır bilinen bir rahatsızlık. Mısır Ebers Papirüslerinde şeker hastalığı idrar artışına sebep olan yani poliüriye sebep olan hastalık olarak tarif edilmekte. İbn-i Sina da şeker hastalığını kangrene sebep olan hastalık olarak tarif etmekte.”

Tıbbi Bitkilerin Kullanımıyla Ne Gibi Faydalar Elde Edebiliyoruz?

“Binlerce yıldır tecrübeyle, biz şeker hastalığında tıbbi bitkilerin kullanımıyla ne gibi faydalar elde edebiliyoruz?“

“Bunlardan bir tanesi doğrudan şeker seviyesinin düşürülmesidir. Yani kan şeker seviyesinin düşürülmesidir. Şekerin bağırsaktan emilmesini azaltmaktır. Bu sayede daha az şeker kana geçeceği için şeker rahatsızlığı daha az ortaya çıkacaktır.”

“Bir başka fayda, tıbbi bitkilerin obeziteye karşı olan etkileridir. Obeziteyle şeker arasında çok yakın bir ilişki vardır.”

“Diğer bir etki ise antioksidan etkidir. Yani okside edici maddeleri uzaklaştırmaktır. Antioksidan etki de şeker hastalığında korunmada bize faydalar sağlamaktadır.”

İnsülin Direncinin Ortadan Kaldırılmasında!

“Tıbbi bitkilerin en önemli etkilerinden bir tanesi insülin direncinin azaltılmasında yani insülin direncinin ortadan kaldırılmasında bize fayda sağlaması, pankreastan daha verimli bir şekilde insülin salınmasının sağlanması ve yine başka çok önemli konu ise pankreasta insülin salgılayan beta hücrelerinde rejenerasyon, kendini yenileme etkisinin olmasıdır.”

Tip 1 ve Tip 2 Diyabette Etki Gösterdiğini Bilimsel Araştırmalar Ortaya Koymaktadır.

Her iki tip diyabet hastalıklarında bitkisel tedavi yönteminin etkili olduğunu söyleyen Dr.Hakan Özkul, tıbbi bitkilerin uzman kontrolü altında kullanılmasını tavsiye ediyor.

“Bazı tıbbi bitkilerin bu etkileri gösterdiğini bilimsel araştırmalar ortaya koymaktadır. Bu etki hem tip 2 diyabette hem de tip 1 diyabette çok önemlidir. Hem şeker hastalığının tedavisinde hem de şekerden dolayı oluşan vücuttaki komplikasyonların ortadan kaldırılmasında bu kadar etkinliği olan tıbbi bitkilerin Fitoterapi metoduyla kullanılmasını tavsiye ediyorum. Hepinize sağlıklı mutlu günler diliyorum.

Dr. Hakan Özkul İletişim Bilgileri,

Sorularınız için; www.hakanozkulasor.com

Dr. Hakan Özkul Facebook Sayfası

Whatsapp Hattı: 0 542 838 23 24

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.