Kibris Gerçek

Ekmek Yediği Tekneye İhanet Etti

Ekmek Yediği Tekneye İhanet Etti
06 Aralık 2016 - 9:31

Hizmetçi olarak çalıştığı evi soyduğu tespit edilen 41 yaşındaki Filipin uyruklu Rosario Baluyot aleyhindeki soruşturma tamamlanırken, dün teminat talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı

 

Girne’de geçtiğimiz Kasım ayında hizmetçilik yaptığı evin sahibine ait nakit 5 bin TL para ve yaklaşık 60 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını çalmakla suçlanan Rosario Baluyot ile ilgili soruşturma tamamlandı.

Ev sahibi L.Ü.’nün şikâyeti üzerine polis tarafından soruşturma amaçlı tutuklanan Baluyot, bir gönüllü ifade vererek nakit para çaldığını itiraf etmişti. Çalınan ziynet eşyaları ve paralar ise henüz bulunmazken, zanlının eşyaları ve parayı ülkesine gönderildiğinden tahmin ediliyor.

Çalışma izinli olarak ülkede bulunan Baluyot’un izni ise işvereni tarafından durduruldu.

Aleyhinde alınan tutukluluk süresi dolan zanlı dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, zanlının yargılanıncaya kadar 45 günü geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Soruşturma tamamlandı

Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Gizem Kurum, mahkemede verdiği ifadede, zanlı Rosario Baluyot’un “müstahdem tarafından sirkat” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Gizem Kurum,  kayıp olan emarelerin bulunamadığını bu aşamada soruşturmanın tamamlandığını kaydetti.

Kurum, zanlının 41 yaşında ve Filipin uyruklu olduğunu ülkede çalışma izniyle kaldığını belirtti.

Ev sahibi ile görüştüklerini ve zanlının çalışma iznini durduracağını bilgisi aldıklarını anlatan Kurum, bu durumun ardından zanlının ülkede bir bağı kalmayacağına dikkat çekti.

Kurum zanlının davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.