Kibris Gerçek

Elmalı, 4 günlüğüne online eğitime geçtiklerini belirtti

Elmalı, 4 günlüğüne online eğitime geçtiklerini belirtti
07 Ocak 2022 - 12:22

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) VE Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı önünde basın açıklaması yaptı

KTOEÖS Başkanı Ozan Elmalı, orta eğitimde 4 günlüğüne online eğitime geçtiklerini belirtti. Hafta sonuna da işaret eden Elmalı, 6 günlük bir zaman dilimi olacağını ve çocukların temasının birbiriyle azalacağını söyledi.

“Amacımız okul kapatma tamamen online eğitime geçiş değildir” diyen Elmalı,  Bakan Amcaoğlu’nun özel okullar için ‘güzide’ devlet okulları için farklı ifadeler kullanmasını da eleştirdi.

Elmalı, “Bazı okullara ve bazı öğr3encilere ikinci sınıf muamele yapılmasını kabul etmiyoruz” dedi.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ise eğitim ve sağlık bakanlıklarının ne işe yaradığını sorarak, bu sorulara Kuzey Kıbrıs’ta cevap bulamadığını söyledi.

162 devlet okulu taramaların yapılacak olmasının tamamen yalan olduğunu belirten Elcil, 5-11 yaş arası çocuklara aşı yapılmasının gündeme dair gelmediğini kaydetti. Otobüsler dolu olduğunu, omicron varyantının  yan yana oturan çocuklara bulaştığını kaydeden Maviş, Amcaoğlu’na seslenerek,  “Sendikanın aldığı karara saygı duymuyorsa alsın koltuğunu Suat Günsel’in bir ofisine gitsin otursun” şeklinde konuştu

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.