Kibris Gerçek

Erhürman: “Kıbrıslı Türkler, ‘özne’ olma konumundan her gün biraz daha uzaklaştırılıyor”

Erhürman: “Kıbrıslı Türkler, ‘özne’ olma konumundan her gün biraz daha uzaklaştırılıyor”
02 Ağustos 2022 - 19:20

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve hellim üreticilerinin hellim tescili konusundaki rahatsızlığına sosyal medya üzerinden açıklama yaptı;

“Güneyde süt üreticileri, imalatçılar, ilgili tüm taraflar, aylardır hellim tescilinde değişiklik önerileri ile ilgili bir tartışma yürütüyorlar ve kararlar alıyorlar. Biz bu süreçlere hiçbir şekilde dahil değiliz! Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve hellim üreticileri bundan rahatsız olduklarını açıkladılar!

Peki bizim “etkili ve yetkili makamlar”ın durumu ne? Onlar da rahatsız mı? Rahatsızsalar rahatsız olmamak için ne gibi girişimler yaptılar? Yoksa “nasılsa Kıbrıslı Rumlar bizim haklarımızı da savunurlar” diye mi düşünüyorlar?

Bu “yönetim tarzı” ve zihniyetle, “egemenlik, eşitlik” sözcüklerini dilden düşürmezken, Kıbrıslı Türklerin “özne” olma konumundan her gün biraz daha uzaklaştırıldığının acı göstergelerinden yalnızca bir tanesi!”Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.