Kibris Gerçek

Erhürman: “Kimin aklı neredeydi?”

Erhürman: “Kimin aklı neredeydi?”
08 Ağustos 2022 - 18:20

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu’nun Konya’da gerçekleşecek İslami Dayanışma Oyunları’na KKTC’nin davet almamasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamaya sosyal medya hesabından yorum yaptı.

Erhürman yaptığı açıklamada; “Katılım için çaba gösterilmemişse, kimse bizim hatırımıza davet göndermez”… “Belki de gerekli lobi çalışmasını yapıp, ilgili yasa ve tüzükler incelenip resmi başvurular yapılsaydı ve 9 Ağustos tarihi gelmeden neden katılamayacağımız hukuken ve siyaseten sorgulansaydı, bugün bu organizasyonda gençlerimiz yer alabileceklerdi”!

Bu açıklama, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerden sporcuların katılacağı, Konya’da gerçekleşecek olan “İslam Dayanışma Oyunları” ile ilgili ve üç yıldır iktidarda olan UBP’nin Genel Sekreteri Sn. Hasipoğlu’na ait. Sn. Hasipoğlu, Hükumeti mi, Cumhurbaşkanlığı’nı mı eleştiriyor? Bu süre içinde kimin aklı neredeydi?! Sn. Hasipoğlu bunu da açıklasa da aydınlansak!” dedi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.