Kibris Gerçek

Erk: CTP’nin Cumhurbaşkanı adayı Erhürman olmalıdır!

Erk: CTP’nin Cumhurbaşkanı adayı Erhürman olmalıdır!
25 Eylül 2018 - 13:29

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Eski Genel Sekreteri Kutlay Erk, dün Diyalog TV’de katıldığı Odak Noktası programında önemli açıklamalarda bulundu. Partisi CTP’nin de ortağı olduğu dörtlü koalisyon hükümetini eleştiren Erk, hükümetin ekonomik krizle mücade edebilmek adına aldığı kararları hayata geçiremediğini savundu.

Kabinede görev alan hükümet üyeleri arasında Başbakan Tufan Erhürman’ı başarılı bulduğunu belirten Erk, başarısız olarak değerlendirdiği bakanları eleştirdi. CTP’nin cumhurbaşkanı adayının genel başkanın olması gerektiğini ifade eden Erk, bu makam için de Erhürman’ı işaret etti.

“Cumhurbaşkanlığı adaylığı için partide her zaman genel eğilim, genel başkandan yana olmuştur. Gelecek seçimde umarım parti teammüllerinde devam eder, başkanını aday gösterir. Başka bir aday olur mu? Öyle tahmin ediyorum Sayın Talat aday olmak istediği gösteren mesajlar veriyor. Talat bir seçimi kaybetti 2015’teki ikinci seçime girseydi kazanır mıydı şüpheliydi. Elimizdeki veriler kazanamayacağını gösteriyordu. Yeniden aday olursa güçlü bir aday olur mu emin değilim.”

Ayrıntılar DİYALOG Gazetesi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

erotik film izle