Kibris Gerçek

‘Evrak sahteleme’ dahil birçok suçtan yargılanan Tekin Arhun dün yeniden yargı önündeydi

‘Evrak sahteleme’ dahil birçok suçtan yargılanan Tekin Arhun dün yeniden yargı önündeydi
29 Temmuz 2022 - 15:35

ÖZEL HABER
Birçok ‘sahtekarlık’ suçları ile yıllardır mahkeme koridorlarını arşınlayan ve ‘Evrak Sahtecilik’ dahil 25 ayrı davadan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesine havale edilen Tekin Arhun, dün yeniden yarı önündeydi.
Son duruşmada savunma avukatları, Başsavcılıktan evrak talebinde bulunmuş dava evrakların tamamlanması için ertelenmişti.
Başkanlığını Fadıl Aksun’un yaptığı, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Murat Soytaç’ın baktığı davada, İddia Makamı savunma avukatlarının talep ettiği evrakların bir kısmının hazır olduğunu belirterek mahkeme huzurunda avukatlara verdi.

AVUKATLAR ‘İŞ CETVELİNİ’ TALEP ETTİ…
İddia makamı savunma avukatları tarafından talep edilen ‘İş cetvel’ kayıtlarının davayla alakası olmadığı için vermediklerini, uzmanlık raporunun içeriğini ise duruşma başladığı zaman mahkemeye uzman tanığın çıkarak aktarılacağını kaydetti. Davaya ilişkin oldukça fazla evrak temin ettiklerini de belirten savcılık, tüm evrakların set halinde hazırlanması gerektiğine vurgu yaptı.
Savunma avukatı Muhabbet Mevsimler ise, iş cetvelinin ajanda görevi gördüğünü kaydederek soruşturmanın esasının iş cetvellerinde olduğunu ifade etti.
Davaya ilişkin oldukça fazla evrak olduğunu ifade eden savcılık hazırlanmak için süre talep etti, avukatlar talep edilen süreye itiraz etmedi.

BAŞKAN AKSUN DAVAYI YENİ ADLİ YILA BIRAKTI…
Lefkoşa Ağır Ceza Mahkeme Başkanı Fadıl Aksun, İddia Makamı ve savunma avukatlarının beyanlarının ardından davanın duruşmaya açılması için 2022-2023 Yeni Adli Yıla bırakılmasına karar verdiklerini söyledi. Hazırlanacak olan evrakların da süre alacağını göz nünde bulundurduklarını söyleyen Başkan Aksun, davayı ‘İtham’ edilmek üzere 23 Eylül tarihine erteleyerek oturumu kapattı.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.